Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 09:28:38

Реформування комунальних газет Чернігівщини: 12 - попереду, 13 - наздоганятимуть, 1 - у глухому куті

16.11.2017   12:29Агенцiя

На Чернігівщині триває реформування комунальних друкованих засобів масової інформації. Вже дві місцеві газети до кінця пройшли процес роздержавлення. Ще десять впритул наблизилися до його завершення. Решта - 14 газет - перебувають на початкових стадіях.

Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» передбачав проведення реформи — переважно роздержавлення — газет, заснованих органами державної влади та місцевого самоврядування, у два етапи.

На першому етапі — до 1 січня 2017 року — реформуватися мали ті газети, колективи яких добровільно зголосилися стати піонерами змін.

На другому — до 1 січня 2019 року — всі інші державні та комунальні друковані видання.

З-поміж 26 районних та обласних комунальних газет, які підлягають реформуванню на Чернігівщині, на перший етап подалися 13.

Як вказують безпосередньо редактори районок, через неоднозначність деяких аспектів законодавства та відсутність чіткого розуміння державними реєстраторами порядку перетворення редакції газети у суб’єкт господарювання — і особливостей підготовки необхідних для цього документів — хід реформи в області суттєво загальмувався.

З 13 редакцій-«першоетапниць» на сьогодні повністю завершили процес роздержавлення та перетворилися у незалежні приватні видання дві: «Прилуччина в новинах, подіях, коментарях» та талалаївська «Трибуна хлібороба». Ще десять впритул наблизилися до фіналу: їх редакції вже перетворені на господарські товариства, однак свідоцтва про реєстрацію друкованих ЗМІ ще не переоформлені.

Одна серед тринадцяти, ріпкинська районна газета «Життя Полісся», процес реформування не змогла навіть розпочати. Причина — позиція депутатів Ріпкинської районної ради. Ні минулого, ні поточного року сесія так і не ухвалила рішення про вихід місцевої ради зі складу співзасновників газети.

Ще у 2016 році Ріпкинський районний суд Чернігівської області постановив задовольнити позов редакції газети «Життя Полісся» у справі № 743/694/16-а, визнати протиправною бездіяльність районної ради та зобов’язати її невідкладно розглянути питання виходу зі складу співзасновників друкованого ЗМІ та редакції газети «Життя Полісся» — і ухвалити рішення відповідно до вимог Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Втім, голосів на підтримку такого рішення у місцевій раді все ж забракло.

За словами Олександра Назаренка, голови обласної організації Національної спілки журналістів України та Національної асоціації українських медіа, нині «Життя Полісся» поставлене у глухий кут. Якщо депутати районної ради не змінять свою позицію — або якщо у законодавство не будуть внесені зміни, які зроблять рішення співзасновника в таких умовах необов’язковим для продовження реформування друкованого ЗМІ —  після 1 січня 2019 року свідоцтво про державну реєстрацію газети «Життя Полісся» буде визнано недійним, а її випуск припинено.

Тим часом решта комунальних газет Чернігівської області поступово включаються до процесу перетворення на приватні видання слідом за своїми успішними попередниками з першого етапу реформи.

Процес роздержавлення друкованих ЗМІ регулярно обговорюється під час зустрічей редакторів комунальних газет із представниками керівництва Чернігівської облдержадміністрації та її Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. У цьому питанні Департамент також тісно співпрацює з місцевою громадською організацією «Асоціація регіональних ЗМІ», зокрема надаючи останній організаційну підтримку в реалізації проекту «Медіа-менеджмент: від комунальної газети до успішного медіа». У його рамках, серед іншого, редакторам комунальних газет надається юридична підтримка в питаннях, пов’язаних з процесом реформування.

Обласна та всі районні державні адміністрації Чернігівщини, врахувавши пропозиції трудових колективів місцевих комунальних газет, прийняли відповідні рішення про реформування згаданих друкованих ЗМІ — забезпечивши зі свого боку дотримання положень Закону України «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.

Міжнародні донори розглядають можливість створення на Чернігівщині сучасного закладу пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації 08:17

Над проєктом створення клініки пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації працює Благодійний фонд «Місія солідарності».

26 квітня: цей день в Україні і світі

26 квітня: цей день в Україні і світі 08:13

ДЕНЬ 793 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 793 RUSSIAN AGRESSION

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.