В області перерахували житлові субсидії на опалювальний період
Перерахунок проведено майже 229 тисячам домогосподарств у повному обсязі без додаткового звернення громадян. Житлові субсидії призначено 202,5 тисячі сімей, відмовлено — 26,3 тисячі.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін 25 жовтня під час прес-брифінгу в облдержадміністрації детально пояснив, що потрібно робити, аби не втратити субсидію.
— Якщо ви отримуєте субсидію і у вас відбулися певні зміни — поінформуйте про це протягом місяця управління соціального захисту населення. Зокрема, зміни можуть стосуватися складу зареєстрованих членів сім’ї, їхнього соціального статусу, здійснення одноразової покупки, що перевищує 50 тисяч гривень, отримання доходу з нових джерел, що не зазначені у декларації, перехід від централізованого опалення на індивідуальне чи навпаки, — акцентував Олег Русін.
Очільник Департаменту також зупинився на питанні монетизації залишків невикористаних коштів субсидій на опалення. Наразі підприємствами-надавачами послуг надано списки осіб, де зазначені суми невикористаної субсидії. Більше 88 тисяч отримувачів державної допомоги подали до управлінь відповідні заяви. До речі, термін їх подання продовжений до 1 листопада. Готівкові кошти, які можна використати на власний розсуд, перерахують на особовий рахунок одержувача у банку або ж через відділення поштового зв’язку.
Загалом житлові субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу і на оплату житлово-комунальних послуг отримують понад 262 тисячі сімей.
Говорили і про необхідність вчасного отримання паспорту особами, які досягли 14-річного віку. Адже ID-картка входить в пакет необхідної документації для отримання субсидії.
До уваги громадян! Субсидія — це державна допомога. Кому і в якому розмірі вона виплачується — держава визначає, спираючись на прозорі й чіткі правила. Основний критерій — дохід громадянина. Тому інформація про доходи збирається та оновлюється постійно. В тому числі, й автоматично.
Наприклад, гроші, отримані на банківську картку від продажу майна чи в якості благодійної допомоги, є доходом — підставою для перерахунку субсидії, а у випадку спроб їх приховування — підставою для скасування субсидії.
Особливої актуальності ця інформація набуває напередодні виборів у громадах області, адже нечисті на руку кандидати, зазвичай, не гребують підкупом і використовують для цього різні схеми.
Тож пам’ятайте! Будь-яка «винагорода» чи «допомога» при нарахуванні субсидії враховується як дохід і може суттєво вплинути на її розмір.
Не даймо ошукати себе і своїх близьких. Підкуп виборців — не лише злочин з точки зору виборчого законодавства, а й реальна загроза втратити допомогу держави.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.