Нарешті взялися за вандалів
Цілком можливо, що найближчим часом українці почнуть інакше ставитися до комунального та державного майна.

Бо подряпина чи напис балончиком із фарбою може обернутися величезним штрафом. Народний депутат Максим Микитась зареєстрував новий законопроект «Про внесення змін до деяких законів України (щодо охорони майна від псування або знищення)».
Цим документом посилюється відповідальність за заподіяння шкоди майну в особливо великих розмірах до 8500 грн. Свою позицію нардеп обґрунтовує тим, що в Україні ми постійно спостерігаємо результати блюзнірського ставлення до чужої праці — ліфти, під’їзди, зупинові комплекси, кіоски, стіни будинків тощо. І це не тільки каракулі, намальовані на стінах, а й фізичне пошкодження.
Чернігів не є виключенням. Візьмемо для прикладу хоча б новенькі чернігівські прозорі зупинки. Лише за пару місяців таких випадків зафіксовано щонайменше три. Кожен комплекс знаходиться на балансі міської ради, це — майно міста.
«Прикладів пошкодження майна можна навести багато. Торік у Чернігові ми встановили зупинку на сонячних батареях та ліхтарі на фотоелементах у парку на Масанах. Уже не кажучи про тегінг. На жаль, усі ці об’єкти вже давно розламані, а вандали не понесли жодної відповідальності. А тепер питання: чи є сенс дбати про добробут і благоустрій, про привабливість міста для туристів, якщо міські вандали все одно поламають усе на друзки? Так виникла ініціатива посилити відповідальність за псування майна. Ми мусимо бути свідомі того, що такі злочини не повинні минати безкарно!» — пояснює свою точку зору Максим Микитась.
На жаль, нині дії осіб, які пошкоджують майно, кваліфікують як хуліганство або дрібне хуліганство. Але чинне законодавство не охоплює всі випадки пошкодження майна, і винні у псуванні саме комунальної або державної власності часто мають можливість уникнути відповідальності.
Тому в разі пошкодження комунального або державного майна підприємства, на балансі яких воно знаходиться, часто не зацікавлені в ініціації ані кримінальних проваджень через їх складність та тривалість, ані в просуванні адміністративних проваджень через їх низьку ефективність.
«Відтак зміни саме в юридичній площині вже давно на часі, — переконаний Максим Микитась. — Якщо говорити про санкції за порушення юридичною мовою, то мається на увазі внесення змін до 194-ї статті Кримінального кодексу (умисне знищення або пошкодження майна) і збільшення розміру штрафу за заподіяння шкоди у великому розмірі. Він становитиме від п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — від 850 до 8500 гривень».
Микитась також пропонує у своєму законопроекті ввести нову статтю до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка встановлює відповідальність саме за пошкодження державного чи комунального майна в невеликих розмірах — у вигляді штрафу від 10 до 50 мінімумів доходів громадян або громадських чи виправних робіт.
На думку політика, цей документ дозволить зменшити кількість випадків вандалізму в Україні, а винні у скоєнні цього злочину нестимуть заслужене покарання.
Цей законопроект уже зареєстрований у Верховній Раді та направлений до розгляду в Комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
PR
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.