Про обласну програму "Власний дім”
З 1999 року на Чернігівщині працює Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Лише минулого року за кредитні кошти свої господарські проблеми на суму майже 10 мільйонів гривень змогли вирішити 154 родини.

Детальніше про обласну програму „Власний дім”, що реалізується Фондом за участі бюджетів різних рівнів, розповів сьогодні очільник структури Олександр Буцко під час брифінгу в облдержадміністрації.
Довідково: Обласна програма „Власний дім” спрямована на відродження села за рахунок підвищення рівня життєзабезпечення сільського населення шляхом надання довгострокових пільгових кредитів на будівництво, добудову, реконструкцію, придбання, інженерне облаштування житла та на розвиток особистого селянського господарства.
— Довгострокові пільгові кредити під тривідсоткову ставку можна отримати за клопотанням органу місцевої влади. Районна чи навіть сільська рада подає відповідну заяву до Фонду (у Чернігові чи Прилуках). Якщо запит відповідає вимогам, то фінансування не забариться. Головна вимога — жити і працювати у селі. Звичайно, першочергово розглядаються потреби родин учасників АТО, багатодітних сімей та інших пільгових категорій, — повідомив спікер заходу.
Активно користуються такою пропозицією у Менському та Чернігівському районах, найменше — на Семенівщині та Борзнянщині.
Як зазначив Олександр Буцко, ініціатива зацікавила і новостворені об’єднані територіальні громади. ОТГ у міру своїх можливостей вносять частину коштів до загальної скарбниці Фонду.
У поточному році на фінансування заходів обласної Програми „Власний дім” планується залучити 8,6 мільйона гривень, у тому числі: з Державного бюджету – 2,5 мільйона гривень, обласного – 4,4 мільйона гривень, районних бюджетів – 1,4 мільйона гривень, кошти міських (селищних, сільських) бюджетів – 300 тисяч гривень.
Варто зазначити, що вдвічі збільшилася максимальна сума кредитування, а також додався пункт договору — капітальний ремонт житла.
Попит на кредитні ресурси Програми постійно зростає. Наразі у Фонді обліковується 163 нереалізовані клопотання кандидатів на загальну суму більше 15 мільйонів гривень.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.