Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:17:12

В облраді шукали шляхи вирішення проблеми щодо диспропорції в системі оплати праці медиків

03.03.2017   09:36Агенцiя

2 березня в обласній раді відбулася робоча нарада з розгляду звернення обкому профспілки працівників охорони здоров’я України.

Участь в обговоренні взяли перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу«Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун, голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я України Павло Потапко, голова Територіального форуму профспілкових організацій області Сергій Павленко та начальник відділу фінансів соціально-культурної сфери Департаменту фінансів ОДА Юлія Кукуюк.

Розпочинаючи роботу, Валентин Мельничук поінформував присутніх, що до обласної ради надійшло звернення від обкому профспілки працівників охорони здоров’я, в якому порушуються питання щодо необхідності ліквідації диспропорції в системі оплати праці медичних працівників у зв’язку зі встановленням з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати в розмірі 3200 гривень. Посадовець відзначив, що така несправедливість створює напружену ситуацію в колективах. Він також акцентував увагу на тому, що під час вирішення питання оплати праці необхідно враховувати інтереси усіх без винятку фахівців.

За словами Павла Попка, в колективах медичних закладів обурені тим, що розрахунок посадових окладів працівників сфери охорони здоров’я здійснюється виходячи з розміру 1 тарифного розряду ЄТС, що складає 1600 грн. Фактично це призводить до того, що оплата праці кваліфікованих спеціалістів прирівняна до некваліфікованої, яка не потребує високого рівня знань та професійних навичок.

За проведеними економічними розрахунками для ліквідації існуючої диспропорції в оплаті праці працівників охорони здоров’я області необхідно більше 78 мільйонів гривень,і з яких майже 3 млн.грн. припадає на обласні медичні заклади.

Варто відзначити, що і управління охорони здоров’я, і обком профспілки неодноразово звертались до профільного міністерства із пропозиціями щодо покращання ситуації з фінансуванням галузі, однак не отримали чіткої відповіді і роз’яснення щодо вирішення проблемних питань.

У свою чергу, Арсен Дідур наголосив на необхідності впровадження чіткого механізму з розрахунку оплати праці працівників сфери охорони здоров’я та запропонував долучити до обговорення цього питання членів президії обласної ради.

Вислухавши думки усіх сторін, учасники зустрічі вирішили, що найближчим часом необхідно детально опрацювати, узгодити усі пропозиції профспілок, роботодавців і депутатів обласної ради, щоб підготувати відповідне звернення до органів центральної виконавчої та законодавчої влади із проханням терміново врегулювати питання справедливої оплати праці працівників охорони здоров’я шляхом виділення додаткових коштів для області.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.