Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 18:17:15

Розглядались питання стану аварійності будинків та організації ліквідації НС

28.12.2016   08:34Агенцiя

Під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Сергієнка відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На засіданні розглядалися питання стану аварійності будинків на території області та організації ліквідації надзвичайних ситуацій.
Сергій Сергієнко наголосив, що зважаючи на останні події, а саме руйнування частини зовнішньої стіни та плит перекриття (з четвертого по перший поверх включно) гуртожтку в м.Чернігові по вул. Попудренка, 16,  питання стану аварійності будинків в області є надзвичайно важливим та перебуває на особливому контролі обласної державної адміністрації.

З інформацією про стан аварійних будинків на території області виступив директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Юрій Євтушенко.

В своїй доповіді Юрій Євтушенко зазначив, що житловий фонд області налічує більше 391 тис. житлових будинків загальною площею понад 29,6 млн.м2.  Житловий фонд комунальної власності займає 1,2%, державної – 0,2%, решта  98,6% - приватний житловий фонд.

У процесі багаторічної експлуатації конструктивні елементи й інженерне устаткування під впливом фізико-механічних і хімічних факторів постійно зношуються; знижуються їхні механічні, експлуатаційні якості, з’являються різні несправності. Все це призводить до втрати їхньої первісної вартості. Критерієм оцінки технічного стану будинку в цілому і його конструктивних елементів та інженерного устаткування є фізичний знос.

За інформацією Головного управління статистики у Чернігівській області із загальної кількості житла до категорії ветхого віднесено 1405 будинків загальною площею 70,5 тис.м2. Кількість аварійних житлових будинків становить 475 одиниць загальною площею 22,4 тис. м2. У них зареєстровано відповідно 963 та 236 мешканців.

Наявний житловий фонд потребує проведення значних обсягів робіт з його ремонту та реконструкції. Більша частина житлового фонду області перебуває у незадовільному технічному стані через недостатнє фінансування заходів щодо його утримання; зберігається тенденція передчасного старіння житлового фонду, яке зумовлене  несвоєчасним проведенням капітальних ремонтів.

Для підтримки належного технічного стану житлових будинків станом на сьогодні. виконано робіт з капітального ремонту  на суму 2,7 млн грн, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року менше на 8,9 млн грн (11,6 млн грн.), поточного ремонту -  на 7,3 млн  грн, що у порівнянні з  2015 роком  менше на 1 млн гривень (8,3 млн грн).

Щодо організації ліквідації надзвичайних ситуацій виступив  директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев.

Несвоєчасне, або не проведення в повному обсязі превентивних заходів з підготовки до оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації може призвести до порушення нормальної життєдіяльності населення, загибелі і травмування людей та значних матеріальних збитків і втрат.

Усі завдання з ліквідації надзвичайної ситуації виконуються по черзі у максимально короткі терміни. У першу чергу вирішуються завдання щодо термінового захисту населення, запобігання розвитку чи зменшенню впливу надзвичайної ситуації і завдання з підготовки та виконання рятувальних та інших невідкладних робіт.

За підсумками засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій були визначені завдання місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам щодо виконання чинного законодавства у сфері цивільного захисту.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).