Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 березня, 19:00:26

Розглядались питання стану аварійності будинків та організації ліквідації НС

28.12.2016   08:34Агенцiя

Під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Сергієнка відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На засіданні розглядалися питання стану аварійності будинків на території області та організації ліквідації надзвичайних ситуацій.
Сергій Сергієнко наголосив, що зважаючи на останні події, а саме руйнування частини зовнішньої стіни та плит перекриття (з четвертого по перший поверх включно) гуртожтку в м.Чернігові по вул. Попудренка, 16,  питання стану аварійності будинків в області є надзвичайно важливим та перебуває на особливому контролі обласної державної адміністрації.

З інформацією про стан аварійних будинків на території області виступив директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Юрій Євтушенко.

В своїй доповіді Юрій Євтушенко зазначив, що житловий фонд області налічує більше 391 тис. житлових будинків загальною площею понад 29,6 млн.м2.  Житловий фонд комунальної власності займає 1,2%, державної – 0,2%, решта  98,6% - приватний житловий фонд.

У процесі багаторічної експлуатації конструктивні елементи й інженерне устаткування під впливом фізико-механічних і хімічних факторів постійно зношуються; знижуються їхні механічні, експлуатаційні якості, з’являються різні несправності. Все це призводить до втрати їхньої первісної вартості. Критерієм оцінки технічного стану будинку в цілому і його конструктивних елементів та інженерного устаткування є фізичний знос.

За інформацією Головного управління статистики у Чернігівській області із загальної кількості житла до категорії ветхого віднесено 1405 будинків загальною площею 70,5 тис.м2. Кількість аварійних житлових будинків становить 475 одиниць загальною площею 22,4 тис. м2. У них зареєстровано відповідно 963 та 236 мешканців.

Наявний житловий фонд потребує проведення значних обсягів робіт з його ремонту та реконструкції. Більша частина житлового фонду області перебуває у незадовільному технічному стані через недостатнє фінансування заходів щодо його утримання; зберігається тенденція передчасного старіння житлового фонду, яке зумовлене  несвоєчасним проведенням капітальних ремонтів.

Для підтримки належного технічного стану житлових будинків станом на сьогодні. виконано робіт з капітального ремонту  на суму 2,7 млн грн, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року менше на 8,9 млн грн (11,6 млн грн.), поточного ремонту -  на 7,3 млн  грн, що у порівнянні з  2015 роком  менше на 1 млн гривень (8,3 млн грн).

Щодо організації ліквідації надзвичайних ситуацій виступив  директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев.

Несвоєчасне, або не проведення в повному обсязі превентивних заходів з підготовки до оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації може призвести до порушення нормальної життєдіяльності населення, загибелі і травмування людей та значних матеріальних збитків і втрат.

Усі завдання з ліквідації надзвичайної ситуації виконуються по черзі у максимально короткі терміни. У першу чергу вирішуються завдання щодо термінового захисту населення, запобігання розвитку чи зменшенню впливу надзвичайної ситуації і завдання з підготовки та виконання рятувальних та інших невідкладних робіт.

За підсумками засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій були визначені завдання місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам щодо виконання чинного законодавства у сфері цивільного захисту.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини