Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:59:29

Чи повісять нам камінь на шию?

23.11.2016   10:30Агенцiя

Нагадаю, питання «прихованої» приватизації чернігівської ТЕЦ буде розглядатися 30 листопада на сесії міськради. І хоча поки що в порядку денному воно стоїть майже останнім — важливість його для мешканців міста важко недооцінити. Певно саме тому знову в чернігівських засобах масової інформації продажні писаки, ховаючись під невідомими псевдонімами, знову почали впихати тільки їм вигідну інформацію.

Чернігівська ТЕЦ

Чернігівська ТЕЦ

Стара пісня про головне

Вкотре представник ТОВ фірма «ТехНова» Олександр Шевченко
намагається впарити депутатам як вигідний чернігівській громаді кредит у мільярд гривень, який нібито весь піде на модернізацію тепломережі Чернігова для покращення її енергоефективності. І все це — без жодних муніципальних фінансових зобов‘язань.

У черговий раз нам розповідають, що тепломагістралі необхідно терміново міняти — адже термін їх експлуатації вичерпався майже 25 років тому. Але видатки на ремонт та реконструкцію теплових мереж закладені у тарифі на транспортування теплової енергії. А тариф не переглядався з 2012-го року. Тому, «ТехНова» й не вкладала у це кошти, бо не мали ані копійки на те, щоб інвестувати в реконструкцію мереж.


Тільки це суцільна брехня!


По-перше, якщо мережі були такі вже зношені 15 років тому — з якого дива приватна фірма взяла нашу ТЕЦ в оренду на довгий термін і її вигнати звідси ніхто не може? Скажете, що її власники з кіпрських офшорів — благодійники?

Нагадаю, ще Карл Маркс у своїй знаменитій книзі «Капітал», написаній у 19-му сторіччі, наводив таку цитату з ще більш ранніх часів: «Капітал уникає шуму і лайки і відрізняється боязкою натурою. Це правда, але це ще не вся правда. Капітал боїться відсутності прибутку або занадто маленькою прибутку, як природа боїться порожнечі. Але раз є в наявності достатній прибуток, капітал стає сміливим. Забезпечте 10 відсотків, і капітал згоден на будь-яке застосування, при 20 відсотках він стає жвавим, при 50 відсотках позитивно готовий зламати собі голову, при 100 відсотках він нехтує всіма людськими законами, при 300 відсотках немає такого злочину, на який він не ризикнув би, хоча б під страхом шибениці. Якщо шум і лайка приносять прибуток, капітал стане сприяти тому і іншому».

Доречно нагадати, що в попередніх трьох матеріалах, ми докладно описали всі схеми незаконного збагачення власників «ТехНови» на оренді чотирьох українських ТЕЦ. Зауважу минулої зими вони на їх оренді заробили близько 1,2 мільярди гривень, прикидаючись бідними «як церковна миша».
По-друге, маючи своє власне антрацитове вугілля (в необмеженій кількості) вони розповідали нам всі ці роки, що закуповують його десь там — на краю світу. Й працюють собі у збиток! Крім того, є власниками компанії, яка третя за обсягами купівлі блакитного палива в Європі (за цінами набагато дешевшими, ніж купує газ Україна) — а нам весь час розповідали, що платять величезні штрафи за шкоду навколишньому середовищу! Та з такими прибутками, вони могли всім своїм орендованим ТЕЦ поставляти й газ, й якісне вугілля, й давним-давно всі мережі поміняти на нові! Чому не зробили? Ще раз уважно прочитайте цитату з книги знаного економіста! Відповідь очевидна!

По-третє, маємо шикарний приклад кредиту «Водоканалу»!  Який також взяли без жодних муніципальних фінансових зобов‘язань. І що маємо? Суцільний негатив! Тарифи ростуть щорічно як на дріжджах! До речі, наступного року заплановано чергове й доволі значне підвищення! До кінця запланованої модернізації — ще «копати й копати»! Крім того, маємо кілька кримінальних проваджень щодо  розкрадання кредитних коштів! І кінця цьому не видно!

З якого дива з цим кредитом буде все по-іншому — як у казці зі щасливим фіналом? Коли гарантій жодних! І через двадцять років нам скажуть: хотіли як краще, а вийшло як завжди!

Тільки до того часу, ми втомимося платити за тепло та гарячу воду за такими шаленими тарифами! Тим більше, що вони будуть постійно підвищуватися — і ніхто ніякого перерахунку робити не буде. Адже все це: і кредит, і якби доставку вугілля та газу до Роттердаму, а потім до України ми рахуємо у валюті по конкретній урядовій формулі! Де змінюється тільки валютний курс! І не нашу користь!

Днями відоме чернігівське видання поцікавилося у пересічних чернігівців — як вони ставляться до таких ймовірних змін? Наведу кілька прикладів відповідей пересічних мешканців міста:

«Я погано ставлюсь до цього. Я пам’ятаю ті часи, коли цей об’єкт був міський. Тоді ТЕЦ нормально працювала і виробляла тепло, електроенергію і тарифи не зростали».

«Дуже негативно. На мою думку, все має належати народу, зокрема чернігівцям. Всі такі об’єкти мають бути націоналізовані. Коли все належить державі, тоді все буде належати людям і буде адекватна ціна на послуги».
«Все, що зробили руки робітничі, повинно належати цим рукам. А це (власники приватної контори) всі хапуги, звичайні, безцеремонні, безкомпромісні, без нічого святого».

Вчора особисто прийняв участь у обговоренні цього питання на профільній депутатський комісії й кілька разів висловлював позицію багатьох громадських організацій міста, які постійно намагаються захищати інтереси нашої територіальної громади!
Доводжу до вашого відома — комісія не дала позитивного висновку цьому проекту! Будемо намагатись прийняти участь у роботі всіх комісій і донести до депутатів справжній голос громади.
А на день проведення сесії наші активісти обов’язково будуть там присутні — аби надати підтримку депутатському корпусу в прийнятті правильного й позитивного для міста та його мешканців рішення.

ГО «Спілка громад Сильна Чернігівщина» Олег Скварський


PR



 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.