Валерій Куліч: рівний доступ, прозора ціна, максимальна підтримка місцевого виробника – "правила гри" у деревообробній галузі області
Комплексні зміни у Лісопромисловій галузі економіки – давно на часі, – вважають профільні виробники Чернігівщини. Але зараз, напередодні запровадження мораторію на експорт лісу-кругляка (1 січня 2017 року), деякі положеня вже просто необхідно переглянути. До набуття чинності забороною, яка, ймовірно, суттєво вплине на ринок, його учасники в області – лісозаготівельні та деревообробні підприємства – прагнуть вибудувати прозорі та взаємовигідні механізми співпраці.

Про засади такої взаємодії говорили 3 листопада на нараді з проблем та перспектив розвитку деревообробної галузі області. У зустрічі взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Куліч, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, заступник голови ОДА Сергій Сергієнко, представники профільних організацій і підприємств.
Нині основним каменем спотикання є те, що на товарну агропромислову біржу потрапляє лише 40% деревини області, а більше половини реалізовується в інший спосіб. Така система продажу, на переконання місцевих підприємців, не є прозорою, тому створює широке поле діяльності для перекупників, здебільшого з інших областей. Це, у свою чергу, спричиняє здорожчання сировини для реальних виробників Чернігівщини, зменшення обсягів виробництва та відтік коштів з області. Запровадження ж мораторію на вивіз кругляка збільшить обсяг сировини на внутрішньому ринку. І ця вивільнена маса може або сприяти стабілізації ситуації, або поглибити дисбаланс. Ця перспектива й спонукає учасників ринку деревини в області до якнайшвидшого напрацювання механізмів якісного й прозорого врегулювання відносин.
Деревообробники зауважують, що місцеві виробництва самі готові переробляти існуючі об’єми сировини. Лише 19 найактивніших підприємств області, серед понад трьохсот загалом, мають потребу в 200-х тисячах кубометрів лісу щороку.
До того ж, на Чернігівщині вже реалізуються проекти будівництва декількох теплових електростанцій, паливом для яких слугуватимуть, зокрема, відходи деревообробної промисловості та чагарники-відходи санітарної очистки лісів.
«Головне наше з вами завдання – зробити механізм співпраці у деревообробній галузі Чернігівщини максимально чесним: рівний доступ до сировини, прозоре ціноутворення і, звичайно ж, підтримка місцевого виробника, – зазначив Валерій Куліч. – Для цього чимало питань варто врегулювати на законодавчому рівні. Однак «правила гри» можна сформулювати і на місцях».
Як результат обговорення – відповідний структурний підрозділ ОДА розпочне формування обласної програми із засад деревообробної галузі регіону.
Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58
У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56
Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.
Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08
Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.
Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46
У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.