Роботодавці, профспілки та влада в області задоволенні спільною роботою
Наскільки ефективно комунікують профспілки, роботодавці та влада, з’ясовували вчора, 25 жовтня, під час засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Загалом результатами такого діалогу в рамках регіональної угоди усі підписанти задоволені.
Зокрема голова правління обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Козир відзначив тісну та ефективну співпрацю підприємців з Департаментом економічного розвитку та Управлінням промисловості, транспорту і зв’язку ОДА. Як результат — державні замовлення для місцевих виробництв.
Ігор Москаленко, голова Федерації профспілкових організацій області, зауважив, що до пропозицій профспілок у регіоні дослухаються. Зокрема депутати обласної ради ініціюють звернення до вищих керівних органів держави щодо низки важливих питань життєдіяльності регіону, зокрема і формування тарифів на послуги ЖКГ:
— На жаль, не всі проблеми можна вирішити роботою лише на місцях. Тому консолідація зусиль, що виникла на Чернігівщині, є дуже необхідною і дієвою.
Заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова акцентувала на тому, що завдяки такій співпраці вдається вирішувати і питання кадрового голоду з робітничих професій та зайнятості населення загалом. Мова йде про домовленості роботодавців з деякими навчальними закладами, які готуватимуть затребуваних на обласному ринку праці фахівців.
Втім, працювати ще є над чим. Більшість показників Чернігівщини у економічній та соціальній сферах відповідають загальнодержавним тенденціям, однак проблема погашення заборгованості із заробітної плати та наявності робочих місць потребує негайного вирішення.
— На жаль, не найкращі часи переживає бюджетна сфера. Затримки з виплатою заробітної плати пояснюються обмеженістю у місцевих бюджетах області власних доходів, загальною незбалансованістю бюджетів, а також тим, що обсяги освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету не враховують реальну потребу в коштах як раніше, так і тепер на здійснення видатків установами освіти і охорони здоров’я, — зауважила Наталія Романова.
Окресленні проблемні питання знаходитимуться на посиленому контролі профільних комісій, до складу якої входять й представники сторін соціального партнерства. Для покращення ефективності регіональної Угоди на наступному засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбудеться навесні 2017 року, обговорюватимуть пропозиції щодо внесення змін до зазначеного документу.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.