Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 20:49:37

Як попередити дефіцит робітничих кадрів

07.10.2016   12:55Агенцiя

Питання підготовки кадрів за робітничими професіями для потреб економіки області обговорювали 6 жовтня на обласному координаційному комітеті сприяння зайнятості населення.

Відкриваючи захід, заступник голови – керівник апарату ОДА Наталія Романова зазначила, що на Чернігівщині існує реальна потреба збереження трудового потенціалу. Особливо це стосується робітничих професій. На її думку, проблеми, які сьогодні існують у трудовій сфері, пов’язані і з кризовими демографічними процесами, і ростом міграції працівників для роботи за кордоном. Також Наталія Романова акцентувала увагу на поглибленні дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили.

– Нові економічні реалії потребують фахової підготовки кадрів, – зауважила вона. – Необхідно мати чітке розуміння, які спеціальності найбільш затребувані в області. У залежності від цього і будувати процес навчання та перекваліфікації фахівців. Маємо створити такі умови праці, щоб кваліфіковані спеціалісти були зацікавлені працювати на підприємствах саме нашої області.

Наталія Романова переконана, що для вирішення цих питань необхідно об’єднати зусилля як освітян, так і роботодавців, спеціалістів центрів зайнятості.

Директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка озвучила проблеми невідповідності обсягів та якості підготовки молодих кадрів потребам економіки. Говорила вона і про послаблення ролі профорієнтації, недосконалість системи підготовки та перепідготовки дорослого населення.

Коріння дисбалансу напрямів професійної підготовки та потреб економіки, на її думку, полягає у втраті традицій профорієнтації, яка раніше мала чітку структуру, починаючи з дитячого садочка до роботи з дорослим населенням. Абітурієнти при виборі професії переважно орієнтуються на застарілі поняття про її престижність. А сьогоднішні реалії – це дефіцит саме представників робітничих професій.

Як проінформувала Лідія Падалка, серед 19 тисяч вакансій, які цьогоріч подані роботодавцями до центрів зайнятості області, 57% пропонуються для кваліфікованих «працівників з інструментом», ще 16% – для робітників, які не потребують спеціальної підготовки, і лише чверть вакансій – для службовців з вищою освітою. Така пропорція попиту на ринку праці області майже не змінюється останні 10 років. У перспективі, коли досвідчені працівники вийдуть на пенсію, може виникнути реальна проблема з кадровим робітничим потенціалом. Вирішення цього очільник центру зайнятості, зокрема, бачить у підготовці кваліфікованих фахівців під конкретні робочі місця, а також у розробці нових стандартів професійно-технічної освіти.

Згоден з такою позицією і начальник управління освіти і науки ОДА Микола Конопацький. Він зауважив, що освітяни очікують найближчим часом на прийняття базових законів про освіту, які, на його переконання, дозволять реалізувати нові підходи в навчанні робітничих кадрів.

До жвавої дискусії також доєдналися і представники роботодавців. Вони, зокрема, висловили свою готовність тісно співпрацювати з освітянами задля проведення профорієнтаційної роботи з молоддю, адже безпосередньо зацікавлені у кваліфікованих працівниках.

Ще одна тема, яку озвучили на засіданні, – нові можливості забезпечення зайнятості демобілізованих учасників АТО.

Заступник директора обласного центру зайнятості Максим Торжевський поінформував присутніх про останні законодавчі новації, згідно з якими учасники бойових дій набули додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню. Так, відтепер роботодавцю фінансово вигідно брати на роботу такого працівника. За умови працевлаштування учасника бойових дій, який брав участь в АТО, за направленням служби зайнятості на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки – роботодавцю протягом року гарантована щомісячна компенсація єдиного внеску.

До речі, з початку року на обліку в службі зайнятості перебувало 1150 демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО, з яких 226 працевлаштовані, 56 – направлені на професійне навчання, 146 – залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Останні новини Чернігівщини

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон 16:39

Кабінет міністрів на засіданні 1 квітня запровадив більш жорсткі заходи безпеки на період карантину до 24 квітня 2020 року.

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала 14:26

Вчора близько шостої вечора до поліції надійшло повідомлення про зникнення людини. 69-річна жінка, яка приїхала до родичів із Сумської області, кілька годин тому вийшла на вулицю і до цього часу не повернулася.

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах 14:14

Загальна площа, пройдена вогнем склала майже 30 га.

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини