Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:42:38

Візьміть дитину у сім’ю

26.09.2016   16:16Агенцiя

Про забезпечення права кожної дитини на проживання в сім’ї говорили 26 вересня, на прес-брифінгу в облдержадміністрації.

За інформацією начальника Служби у справах дітей ОДА Людмили Зеленько, за останні роки збільшилась кількість бажаючих взяти дітей у свої сім’ї. Так, цьогоріч громадяни України вже усиновили 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з Чернігівщини. Ще 20 дівчаток та хлопчиків отримали свої домівки за кордоном. За цими цифрами – майже вдвічі більша кількість дітей, що знайшли своїх нових батьків, аніж у відповідний період минулого року.

Як запевнила Людмила Зеленько, причина підвищення зацікавленості дорослих в усиновленні дітей – як у зміні свідомості громадян, так і в удосконаленні підходів спеціалістів служб у справах дітей до роботи з потенційними батьками.

– Необхідно правильно змотивувати дорослих, щоб їх крок до усиновлення дитини був виваженим і осмисленим. Адже більшість дітей, які стали сиротами, мають певні психологічні травми та спадкові особливості, які обов’язково необхідно враховувати дорослим, – переконана очільник обласної служби у справах дітей. – Добре, коли потенційні усиновлювачі погоджуються пройти спеціальне навчання.

Людмила Зеленько зазначила, що в Україні існує єдина інформаційна база дітей, які можуть бути усиновлені. Тож у разі бажання усиновити дитину, громадяни мають звернутися до місцевої служби у справах дітей. Якщо ж на цьому рівні складно вирішити питання, підключаються обласні служби у справах дітей або ж профільний департамент Міністерства соціальної політики України. Процедура усиновлення дітей іноземцями проходить виключно через Міністерство.

Окрім усиновлення, осиротілі та позбавлені батьківського піклування діти можуть перебувати під опікою та піклуванням, або ж виховуватися в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

На сьогодні в області альтернативними формами сімейного виховання охоплено 1905 із 2100 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – 90,7%. І цей відсотковий показник поступово зростає з кожним роком. В інтернатних закладах переважно ж перебувають діти з різними формами інвалідності.

Не втрачають популярності такі форми сімейного виховання як прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Лише у цьому році створено 2 ДБСТ та 8 прийомних сімей. Відтепер в області відповідно 24 дитячі будинки сімейного типу та 203 прийомні сім’ї.

Об’єктивно найбільш поширеною сімейною формою залишається опіка або піклування, адже родичі зазвичай підтримують дітей, беручи їх на виховання. Наразі на Чернігівщині 1440 дітей, або ж 68,6% – під опікою близьких людей.

Важливо, що держава піклується про розвиток різних форм виховання дітей. Лише у разі усиновлення виплачується одноразова грошова допомога. Всі ж інші альтернативні сім’ї фінансово підтримуються щомісячно.

Таким чином держава піклується про дотримання права дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.