Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:34:50

Виїзне засідання постійних комісій обласної ради у Кіптівській сільській раді

09.09.2016   09:06

7 вересня перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук взяв участь у спільному виїзному засіданні постійних комісій обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції і з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики.

Захід проходив у Кіптівській об'єднаній територіальній громаді, утвореній у складі 6 сільських рад: Кіптівської, Вовчківської, Новошляхівської, Олбинської, Підлісненської та Прогресівcької.

У виїзному засіданні взяли також участь голови постійних комісій з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірина Грозенко і з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики Дмитро Іванов та члени цих комісій: Микола Бутенко і Наталія Дроненко, Кіптівський сільський голова Володимир Кучма, начальник відділу освіти Кіптівської сільської ради Станіслав Пузирний, начальник відділу культури сільської ради Ірина Дубик та інші.

На прохання Чемерського сільського голови Григорія Кузьменка депутати відхилися від запланованого порядку денного «Про результати роботи Кіптівської сільської ради за рік з часу утворення об'єднаної територіальної громади» і прибули до с. Чемер.

Наразі в цьому селі активно йдуть дебати: як далі жити сільській раді і утримувати свою інфраструктуру в умовах гострого дефіциту бюджету, приєднуватись до Кіптівської громади чи до когось іншого, утворювати разом із смт. Козелець нову громаду, чи далі жити самостійно і бідувати?

Напередодні громадські слухання, а потім і сесія сільської ради прийняли рішення «Про надання згоди на приєднання до Кіптівської сільської ради». Але частину активістів громади це рішення не задовольняє. Є сумніви і у сільського голови Григорія Кузьменка.

Звертаючись до жителів громади, Валентин Мельничук, Ірина Грозенко, Дмитро Іванов, Володимир Кучма наголошували, що один із основних принципів об'єднання – це добровільність і сьогодні силоміць ніхто нікого ні з ким не об'єднує. Але діяльність 5 ОТГ області підтверджує: переваги об'єднання очевидні – і коштів в громадах залишається значно більше, і робота по впорядкуванню соціальних об'єктів йде значно активніше.

Під кінець зустрічі депутати і активісти Чемерської громади все ж знайшли шлях до взаєморозуміння.

Депутати обласної ради заїхали і до Чемерської лікарні. Це той соціальний заклад, який, як ніхто інший, потребує значних коштів на своє оновлення і подальше функціонування в будь-якому статусі: чи амбулаторії, чи центру первинної медичної допомоги, чи будинку для самотніх людей тощо.

Після цього народні обранці на власні очі побачили результати децентралізації у селі Прогрес.

Будинок культури, який до цього був у передаварійному стані, зустрів гостей з капітально відремонтованим дахом, покритим єврочерепицею. Ремонт всередині буде продовжений в наступному році.

Невпізнанною стала Прогресівська ЗОШ І-ІІІ ст. І не тільки зовні, бо по всьому периметру двоповерхового приміщення встановлені нові енергозберігаючі склопакети. У школі замінена вся система опалення, що вселяє упевненість в тому, що взимку в школі буде тепло.

Поточний ремонт проведений і в дитячому садочку «Сонечко». За словами його завідуючої Наталії Бойко, всі потреби цього закладу вирішуються виконкомом Кіптівської сільської ради оперативно і в повному обсязі.

Очільник територіальної громади Володимир Кучма зауважив, що в майбутньому сільська рада планує зробити одну котельню для двох освітніх установ - школи і дитячого садка, що дозволить суттєво економити на їх опаленні.

У Кіптях депутати ознайомились із щойно відкритим Центром надання адміністративних послуг. Сьогодні це сучасне, реконструйоване за європейським зразком приміщення, а до цього воно було крилом морально застарілого і технічно зношеного Кіптівського будинку культури. Центр буде працювати за принципом Єдиного вікна. Як сказав сільський голова, ЦНАП - це перша у всій центральній і північній Україні установа такого профілю у сільській місцевості.

Також депутати ознайомились із соціальними закладами у с. Новий Шлях. У місцевому дитячому садку вже нова покрівля, а всередині приміщення повним ходом йде ремонт, придбане нове технологічне обладнання. І вже через тиждень батьки приведуть до оновленого дитячого закладу 25 малюків.

Всіх присутніх позитивно вразила загальноосвітня школа І - ІІІст., яка вся потопає у квітах, екзотичних рослинах і декоративних експозиціях. І хоча вона розташована на великій території, більше ніж на 2,5 га землі, вся територія дбайливо доглянута.

Тут теж за кошти об'єднаної громади проведені необхідні ремонтні роботи.

У школі відбулася і пленарна частина засідання постійних комісій. Обговоривши все побачене і почуте, депутати дійшли висновку: позитивні результати роботи Кіптівської об'єднаної територіальної громади по розвитку своєї інфраструктури необхідно поширити серед органів місцевого самоврядування області.

Підсумував роботу спільного виїзного засідання перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Він зазначив, що процес децентралізації, передачі повноважень і коштів місцевим радам рано чи пізно в Україні відбудеться. Обласна рада, в свою чергу, завжди підтримуватиме сільські ради у процесі реформування місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.