Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:41:03

Стан обороноздатності держави та шляхи її посилення обговорили у Чернігові

09.09.2016   09:03Агенцiя

Створення та модернізація озброєння і військової техніки в сучасних умовах – тема науково-технічної конференції, яка цими днями проходить у Чернігові.

Метою заходу є оцінка сучасного стану робіт з посилення обороноздатності нашої держави та відпрацювання пропозицій щодо подальших шляхів вирішення проблемних питань у цій сфері.

Його головним організатором виступив Державний науково-випробувальний центр Збройних Сил України, який нині дислокується в Чернігові.

Робота конференції розпочалась сьогодні пленарним засіданням, у якому взяли участь керівники державних органів влади, органів військового управління Збройних Сил України, представники силових відомств, наукових установ, підприємств промисловості, зокрема Чернігівської області.

Учасників зустрічі привітали заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Сергієнко та заступник обласної ради Арсен Дідур.

У своєму виступі Сергій Сергієнко звернув увагу на значний потенціал і досвід чернігівських підприємств у розробці та виготовленні комплектуючих виробів військового призначення, в тому числі у рамках імпортозаміщення.

– На даний час ми маємо позитивні результати співпраці підприємств області з Міністерством оборони України, Державним концерном «Укроборонпром» та іншими структурами в напрямку зміцнення обороноздатності нашої країни та відновлення промислового потенціалу Чернігівщини, – зазначив він.

Заступник голови облдержадміністрації розповів, що цілий ряд підприємств області вже задіяні у виробництві вузлів і комплектуючих для авіаційної та бронетанкової техніки, високоточних засобів ураження, засобів рятувальної техніки тощо.

Сфера залучення підприємств розширюється та охоплює нові напрямки виробництва. За інформацією Державного концерну «Укроборонпром», наша область сьогодні посідає одне з перших місць серед регіонів України в рейтингу співпраці з підприємствами оборонно-промислового комплексу.

Про основні результати діяльності Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України учасників конференції поінформував заступник начальника Центру з наукової роботи Володимир Дмитрієв.

Випробування авіаційної техніки, безпілотників, ракетно-артилерійського, протиповітряного та бронетанкового озброєння, засобів оптико-електронної протидії – далеко не повний перелік завдань, які успішно виконує ця установа.

Окрім пленарного засідання, програмою конференції передбачена також робота у секціях з наступних напрямів:

- розробка та модернізація озброєння і військової техніки (ОВТ), актуальні проблеми випробувань і сертифікації;

- засоби забезпечення пошуково-рятувальних, десантних та спеціальних операцій: створення, розвиток, випробування і експлуатація;

- створення, випробування і експлуатація засобів ураження та систем управління зброєю;

- засоби інформаційно-вимірювального забезпечення випробувань ОВТ;

- автоматизовані системи управління, бортове обладнання, радіотехнічні та радіолокаційні комплекси;

- створення, розвиток та застосування безпілотних авіаційних комплексів та тренажерних систем;

- випробування вимірювальних систем, метрологічна експертиза, метрологічне забезпечення випробувань ОВТ.

Підсумки проведеної роботи учасники науково-технічної конференції підіб’ють завтра на загальному пленарному засіданні.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.