Об’єднані територіальні громади повинні забезпечувати розвиток територій
Об’єднуючи населені пункти в територіальні громади, обов’язково необхідно спиратися на два основоположні принципи – добровільність і спроможність. На цьому акцентував увагу під час прес-конференції перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Леонід Сахневич.

Він вкотре озвучив, що створення об’єднаних територіальних громад здійснюється на виконання Закону України з чітким врахуванням Методики їх формування, затвердженої Кабінетом Міністрів. Таким чином, обласна державна адміністрація розглядає схвалені місцевими радами проекти рішень щодо добровільного об’єднання громад та надає висновки щодо їх відповідності Конституції та чинному законодавству.
Наступним кроком ОДА є звернення до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших виборів голів та депутатів місцевих рад. До повноважень облдержадміністрації також входить розробка Перспективного плану формування територій громад області.
Як підкреслив Леонід Сахневич, у процесі об’єднання громад слід керуватися принципом: не нашкодити розвитку територій та життєдіяльності людей. Адже є реальна загроза, що новостворені територіальні громади можуть бути не визнані Кабінетом Міністрів спроможними. Тим самим не будуть мати фінансових преференцій з боку держави і перетворяться на звичайні сільські чи селищні ради без відповідних повноважень.
Тому в ОДА так прискіпливо вивчають інфраструктурні та фінансові можливості, демографічні перспективи кожної територіальної громади. Якщо ж виявляється невідповідність проектів рішень щодо об’єднання громад чинному законодавству – документи повертаються для доопрацювання та формування виваженої позиції щодо доцільності створення на відповідній території об’єднаної територіальної громади.
– Створити громаду просто на папері – не вихід, – переконаний Леонід Сахневич. – Необхідно, щоб територіальна громада була спроможною та перспективною.
Серед факторів, що гальмують процес створення територіальних громад, перший заступник голови ОДА назвав недосконалість чинного законодавства. Він висловив сподівання, що найближчим часом Верховною Радою України будуть прийняті відповідні законодавчі акти, які полегшать процес об’єднання громад, гарантуючи спроможність їх функціонування та подальшого ефективного розвитку.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.