Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 15:06:56

Про зміни до призначення житлових субсидій

07.06.2016   14:52Агенцiя

Про те, які зміни внесені до Порядку призначення житлових субсидій, аби удосконалити механізм їх нарахування, говорили 6 червня під час прес-брифінгу в облдержадміністрації.

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін підкреслив, що Уряд визначив пріоритетність забезпечення населення субсидіями, аби убезпечити від здорожчання комунальних послуг тих, хто дійсно потребує підтримки держави.

Так, за його інформацією, минулого року за призначенням житлових субсидій в області звернулось близько 260 тисяч сімей, з яких отримали цей вид послуг 209 тисяч.

На початок червня цього року житлові субсидії вже отримують понад 160 тисяч родин. Для майже 65 тисяч наразі проводиться автоматичне призначення на наступний термін. Тобто, за попередніми даними, цього року отримуватимуть субсидії до 230 тисяч сімей.

Олег Русін зазначив основні зміни при субсидуванні, які запроваджено з травня цього року. Відтепер при призначенні субсидій враховується вартість послуг без урахування пільг. Тобто людина має обрати одне з двох – чи їй краще користуватися пільгами, чи субсидією.

До переліку на отримання субсидій додано послугу з управління будинком. Це буде стосуватися тих, хто входить до ОСББ.
Плата за житлово-комунальні послуги нараховуватиметься на ту кількість осіб, які фактично проживають у приміщенні. Хоч вони і не зареєстровані, а лише орендують житло.

Також визначено механізм повернення залишків невикористаних сум субсидій. При цьому, не повертається частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 кубічних метрів газу або еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії – у разі використання цих джерел енергії для індивідуального опалення. Сума ж невикористаної субсидії на централізоване опалення (теплопостачання) повертається в повному обсязі.

Важливо, що подати заяву та декларацію тепер можна і в електронній формі, з використанням електронного підпису особи.

Необхідно звернути увагу, що надання субсидії на оплату твердого палива чи скрапленого газу відтепер визначається лише на підставі безпосередньо особистого звернення отримувача цих послуг.
Відбулися зміни термінів призначення і порядку автоматичного призначення субсидій на новий період.

Також визначено умови, за яких рішення про призначення субсидій переглядається комісією. Це стосується змін у складі проживаючих у житловому приміщенні. Іншою причиною перегляду субсидій може бути здійснення покупки або одноразова оплата послуги на суму більше 50 тисяч гривень протягом 12 місяців перед зверненням щодо призначення субсидії.

Очільник профільного Департаменту також акцентував увагу на введенні норми контролю за наданням субсидій. Зокрема, можуть комісійно перевірятися умови проживання отримувачів субсидій. Так, надання цих послуг можуть припинити, якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державні соціальні інспектори виявлять ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидій.

Окремо Олег Русін також зупинився на розвінчанні міфів, які існують навколо питання субсидій. Він озвучив найпоширеніші помилкові судження громадян при їх отриманні.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини