Закон про декомунізацію в області виконується
Відповідно до Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» перейменуванню в області підлягало 2300 вулиць. До сьогодні із такими застарілими назвами залишалися 80 сільських вулиць та три у Новгороді-Сіверському.

На черговому засіданні профільної експертної групи розглянуто пропозиції райдержадміністрацій про зміну назв вулиць та внесено їх до проекту відповідного розпорядження.
До числа лідерів перейменованих вулиць увійшли Жовтневі та Колгоспні — разом їх більше двох десятків, чимало Радянських та Червоних.
Через відсутність пропозицій від Бобровицької райдержадміністрації про перейменування вулиць у селі Кобижча та від Новгород-Сіверської міської ради щодо міських вулиць, експерти спільним рішенням визначилися з новими топонімами.
Також на засіданні обговорено ситуацію, що склалася довкола демонтажу пам’ятників. За наданою райдержадміністраціями інформацією, 18 пам’ятників, пам’ятних знаків чи дощок, інших меморіальних об’єктів та елементів декору архітектурних споруд до сьогодні не були демонтовані чи зняті з балансу відповідно до Закону.
Тому за результатами засідання експертної групи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації доручено внести зміни до проекту розпорядження голови ОДА стосовно перейменування об’єктів топоніміки, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій — доопрацювати проект розпорядження щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків в рамках Закону.
Як нагадав директор Департаменту інформдіяльності Андрій Подорван, відповідно до вказаного Закону України Верховна Рада вже перейменувала 52 населених пункти нашої області, в тому числі місто Сновськ (колишній Щорс). Ще 12 на черзі.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).