Відбувся форум керівників територіальних громад Чернігівщини щодо децентралізації та реформування територіального устрою
Форум керівників територіальних громад Чернігівщини щодо децентралізації та реформування територіального устрою відкрив і провів голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч.

На захід також були запрошені голова обласної ради Ігор Вдовенко, народний депутат України Валерій Давиденко, представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Микола Рубчак, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, голови районних рад та райдержадміністрацій, керівники об'єднаних територіальних громад, сільські, селищні, міські голови та інші.
Валерій Куліч у своєму виступі зазначив, що у минулому році в області було утворено 5 територіальних громад - Макіївську, Вертіїівську, Парафіївську, Кіптівську та Деснянську.
На всі громади України, що об'єдналися торік, Урядом додатково було виділено 1 млрд. грн, з них 31,65 млн. грн - на 5 громад нашої області (Деснянську - 11 921,8 тис. грн, Кіптівську - 5 313,7 тис. грн, Парафіївську - 5 968,6 тис. грн, Вертіївську - 6 062,7 тис. грн, Макіївську - 2 382,4 тис. грн).
За словами голови обласної державної адміністрації, об'єднана територіальна громада має надавати весь комплекс послуг, які зараз частково надає райцентр, і вони повинні забезпечувати інтереси громадян. Головна мета об'єднаної територіальної громади – максимально отримати повноваження для вирішення соціально-економічних проблем, самостійно формувати місцевий бюджет, розпоряджатися майном і ресурсами.
Ігор Вдовенко від імені обласної ради привітав учасників, практиків місцевого самоврядування Чернігівщини з відкриттям форуму.
За словами керівника, децентралізація влади, об'єднання територіальних громад – це процес демократизації суспільства, який пройшли багато країн світу і Європи, зокрема. - Цей шлях нам необхідно пройти і йому немає альтернативи. Але при цьому слід забезпечити послідовність і логічність у здійсненні цих важливих перетворень, - підкреслив очільник обласної представницької влади і висловив сподівання, що цей масштабний форум принесе порозуміння і консолідацію сил для успішного втілення реформ, стане майданчиком для обміну думками та напрацювання спільної стратегії розвитку на майбутнє.
Валерій Давиденко, у свою чергу, зазначив, що для успішного впровадження реформи необхідна комплексна та системна робота всіх рівнів влади. Головний напрямок реформи на рівні центральних органів виконавчої влади – реалізація правового поля місцевого самоврядування.
Створення громад - це перспективна робота, яка передбачає організацію виробництва, нових робочих місць, залучення інвестицій. Об'єднані територіальні громади отримають повноваження і ресурси міст обласного значення. Вже цього року такі новостворені громади будуть отримувати субвенції для модернізації інфраструктури. Ці кошти можна буде використати на ремонт і будівництво доріг, закупівлю шкільних автобусів, пожежної і спеціальної рятувальної техніки. Для того, щоб всі ці проекти стали реальністю, необхідно об'єднувати громади – це ключова умова реформи.
– Наше покоління повинно реалізувати і створити в Україні справжнє європейське сильне самодостатнє місцеве самоврядування, - зауважив народний депутат України.
Представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Микола Рубчак поінформував присутніх про організаційні аспекти реформування місцевого самоврядування, законодавчі особливості об'єднання територіальних громад.
Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко у своєму виступі акцентував увагу на фінансовій складовій утримання територіальних громад, а саме - освіти, медицини, інфраструктури, формуванні самодостатніх місцевих бюджетів тощо.
Після жвавої дискусії, на завершення заходу Валерій Куліч подякував учасникам форуму за плідну роботу та наголосив, що в районах разом із місцевими депутатами будуть проведені відповідні заходи для того, щоб спільними зусиллями прийти до найоптимальнішого варіанту формування дійсно спроможних територіальних громад.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.