Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 09:14:30

Як боротися із засиллям побутового сміття – радилися в ОДА

19.04.2016   08:40Агенцiя

Засідання за «круглим столом» на тему: «Вирішення проблеми поводження з побутовими відходами в Україні. Регіональний аспект» відбулося 19 квітня, у Чернігівській облдержадміністрації.

Під проводом голови ОДА Валерія Куліча, за участі народних депутатів України Олександра Черненка, Івана Крулька, Юрія Чижмаря, Олександра Кодоли та Анни Романової, Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, представників програми USAID РАДА, представників органів місцевого самоврядування області та експертів у галузі утилізації твердих побутових відходів були розглянуті перспективні шляхи розв’язання проблеми накопичення сміття, організації його переробки у загальнодержавному та регіональному розрізах.

Учасники зустрічі дійшли згоди в тому, що першочерговими та найдієвішими кроками в означеному напрямку є створення відповідної законодавчої бази. Присутні розглянули та обговорили вже створені профільні законопроекти (№3198-1, 3199-1 і 3200-1), прийняття яких, на переконання авторів, дасть змогу поліпшити екологічний стан у країні, зокрема, зменшити кількість сміттєзвалищ до 300, отримувати теплову енергію, біогаз, електроенергію і вторинну сировину, створити близько 50 тисяч нових робочих місць.

Прийняттям комплексу цих проектів законів, на думку присутніх фахівців, упроваджується цілісний механізм створення в Україні галузі переробки відходів, що передбачає низку ключових кроків: підвищення вартості захоронення сміття, що стимулюватиме його переробку, включення збору на переробку у вартість пакувальних матеріалів і надання територіальним громадам можливості самостійно розпоряджатися коштами, отриманими на утилізацію.

Що стосується основного питання – хто платитиме за переробку сміття – автори законопроектів роз’яснили, що найдієвішим механізмом для України є запровадження акцизу на виготовлення упаковок, тобто оплачувати переробку сміття буде той, хто його створює – виробник упаковки. Він закладатиме у вартість продукції екологічний податок, який буде надходити до Державного бюджету з цільовим використанням «утилізація відходів», а далі весь обсяг зібраних коштів буде розподілятися між територіальними громадами у відповідності до кількості населення. Щодо останнього – механізму розподілу коштів – голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч звернув увагу законотворців на необхідність попереднього зваженого прорахунку методики, щоб негусто населені, але великі за територією адміністративні одиниці, як Чернігівщина, отримували кошти в достатньому обсязі.

Також зазначимо, що, за розрахунками, доданими до законопроектів, вартість одиниці продукції може вирости максимум на 15,8 копійки для продукції у пластикових пляшках, 13,62 копійки – у скляних, 2,32 копійки – із жерсті тощо.

Додамо, що, мотивуючи необхідність реформування сфери поводження з твердими побутовими відходами, організатори надали довідку, яка свідчить про те, що нині в Україні відсортовується лише 5,6% побутових відходів, 1,4% – спалюється, а решта 93% захоронюється без переробки, що призводить до забруднення грунтів, водойм тощо. Вражаючим є підрахунок площі сміттєзвалищ в Україні: 40 тисяч смітників займають 5% території країни.

Загалом присутні високо оцінили продуктивність і практичну користь зібрання, надали свої пропозиції та висловили підтримку ініціативи з розв’язання проблеми поводження з твердими побутовими відходами в Україні.

Останні новини Чернігівщини

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.

Міжнародні донори розглядають можливість створення на Чернігівщині сучасного закладу пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації 08:17

Над проєктом створення клініки пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації працює Благодійний фонд «Місія солідарності».

26 квітня: цей день в Україні і світі

26 квітня: цей день в Україні і світі 08:13

ДЕНЬ 793 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 793 RUSSIAN AGRESSION

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.