Громадські консультації – для об’єднаних громад
На Чернігівщині три об’єднані громади – Кіптівська, Деснянська та Вертіївська – стали учасниками проекту «Без мешканців не вдасться.

Громадські консультації як стандарт функціонування об’єднаних громад». Проект, до участі в якому запрошено 10 нових об’єднаних громад з трьох регіонів України, реалізується Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ та фондом «Школа лідерів» (Польща).
Упродовж півроку представники влади і громадськості контактуватимутьіз польськими експертами та українськими консультантами, щоб розробити і затвердити положення про громадські консультації, а також активно співпрацювати із представниками громад, залучаючи їх до ухвалення рішень на місцевому рівні.
Під час першого семінару, що відбувся минулого тижня у Києві, посадовці й активісти об’єднаних громад (окрім Чернігівщини, ще з Полтавщини і Черкащини) мали змогу поспілкуватися із представниками польського місцевого самоуправління Адамом Гжегжулкою (мерія Варшави), Пшемиславом Майором (муніципалітет Беруня) та представниками неурядових організацій МаєюМаньковською і Магдаленою Тхужніцкою.
На переконання європейських експертів, громадські консультації дозволяють краще вивчити суспільні потреби, уникати конфліктів у процесі реалізації окремих ініціатив, а також формують позитивний імідж та атмосферу довіри до діяльності органів місцевого самоуправління. Крім того, забезпечують прозорість органів влади і відповідальність з боку мешканців. Приміром, у Польщі громадські консультації у різних формах (громадські слухання, онлайн-опитування, анкетування) проводяться від столиці до маленьких гмін (громад).
Думкою мешканців органи влади цікавляться, починаючи від ухвалення окремих документів, що стосуються життєдіяльності громади, до практичних кроків діяльності – будівництва парків, цільового використання окремих територій.
Ігор Мороз, голова Вертіївської об’єднаної громади
Я очолюю громаду поки що чотири місяці, багато вчуся, але вже зараз зрозуміло, будь-які рішення повинні прийматися з урахуванням думки громади. І цей проект дозволяє ознайомитися із польським досвідом та пристосувати його до українських реалій.
Ірина Дубик, начальник відділу культури Кіптівської об’єднаної громади
Ми належимо в Україні до першопрохідців у справі формування об’єднаних громад. Цей процес трохи нагадує темну кімнату, де напомацки знаходиш добре відомі речі. Для нас дуже важливим є спілкування з колегами, адже всі ми робимо одну справу, і вивчення кращого закордонного досвіду. Тим паче, що Польща продемонструвала успішне реформування місцевого самоуправління. Проект «Без мешканців не вдасться» створює умови для підвищення активності наших громадян, формування реального, а не формального впливу на прийняття рішень у новостворених об’єднаних громадах.
Тетяна Прокопенко, заступник голови Деснянської селищної ради
У нашій громаді є достатньо багато активних мешканців. На початковому етапі розвитку об’єднаних громад важливо для активістів і представників влади навчитися взаємно довіряти один одному, постійно вести діалог і бути партнерами, а не опонентами. Влада тільки тоді має позитивний імідж, коли працює відкрито та цікавиться думкою громадян, реально враховує їхні пропозиції та побажання.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.