Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 03:28:27

Хто заробляє на Ялівщині?

30.03.2016   15:56Агенцiя

Певна (не така вже й велика) частина мешканців Чернігова, з тих хто постійно зависає в соціальних мережах, а також тих, хто читає передвиборчі «чорні» газетки (в яких зазвичай обливають брудом свого головного конкурента)

— щиро переконані, що на улюбленому лісопарку міста заробляють або будуть заробляти шалені гроші — або злодюги (місцеві бізнесові олігархи, міська влада або якісь невідомі мільярдери з Києва, Донецька чи будь-якого великого українського міста, де цих багатіїв — як собак не різаних.

Крім того, свого часу міські екологи підняли бунт проти планів колишнього мера Олександра Соколова поступового дерибану земель нашого в дечому навіть унікального лісопарку (наявність великої кількості рослин, які належать до Червоної книги) і поступово переконали частину мешканців міста у тому, що невдовзі чернігівці можуть назавжди втратити свої «зелені легені» міста.

Згодом цю тему в період виборів хто тільки не піднімав, але кожного року територія лісопарку ставала все менше й менше. Протистояння між громадськістю під різноманітними партійними прапорами та тодішньою владою міста поступово поглиблювалося й погрожувало перетворитися в дуже серйозну ворожнечу.

Врешті-решт обласна влада не витримала такої зухвалості очільника Чернігова й добилася того, що міськрада рішенням сесії все-таки передала територію (168,7 га) лісопарку до власності облради аби та створила там регіональний ландшафтний парк (РЛП). Зауважу, що міськрада зробила всі ці дії, практично, під примусом — тому примудрилися передати документацію з урахуванням площі близько 145,5 гектара без урахування ділянок з існуючими приватними забудовами, що вже дуже давно розміщені на цій території.

Так сталося, що облрада спочатку не розібралась в хитрощах колишньої влади Чернігова, створила комунальне підприємство «РЛП «Ялівщина», виділила кошти з обласного бюджету на оформлення проекту про визначення меж лісопарку й стала спокійно очікувати результату. І отримала розроблений проект з цифрою 145,5 гектарів. Громадськість підняла цілком справедливий ґвалт — куди пропало 20 гектарів? Справою зайнялась облдержадміністрація, фахівці якої в складі спеціально створеної робочої групи швидко розібралися з юридичної плутаниною і тепер земля РЛП буде оформлена в адміністративних межах Чернігова в повному затвердженому розмірі - 168,7 га. Наразі укладено додаткову угоду з розробником проекту землеустрою щодо проведення проектних робіт зі встановлення меж території РЛП (без доплати) додаткових коштів. На переконання першого заступника губернатора Леоніда Сахневича, даний проект землеустрою убезпечить регіональний ландшафтний парк від зміни меж та забезпечить недопущення зменшення площі. Тим більше, що відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» будуть зареєстровані відомості про обмеження у використанні земель природно-заповідного фонду.

Про це заступник губернатора офіційно заявив на брифінгу ще на початку лютого поточного року й підкреслив, що ніякі спроби деяких якби громадських діячів, збільшити площу РЛП до 200 га — не пройдуть.

Дійсно, це затягування процесу створення справжнього РЛП, яке відповідає не інтересам громади, а інтересам групи певних, м’яко кажучи, «пройдисвітів»: головними фігурантами серед яких є Олександр Гашпар, Тамара Петрова та Наталія Проскуріна. Які роблять це, прикриваючись красивими словами про Європу, лише з однією метою — заробити на цьому гроші.
І «зідрати» їх з приватних власників житлових будинків та орендарів, зрозуміло.
Не віриться? Якщо ви уважно переглянете стрічку скандальних новин за останні роки, побачите скільки різноманітних «тем» він піднімав! А який результат? Ніякого! Що підводить до логічного ланцюжка: починаємо галас — публічне скандальне обговорення зі звинуваченнями — отримання відкупного — і повна тиша з цього питання. А потім «роздуваємо полум’я» наступного скандалу! І можна ніде не працюючи — жити на широку ногу! При цьому, рахуватися знаним громадським активістом і лізти без мила у всі діри!

Вам така діяльність цих, на мою думку, не шановних «громадських діячів» нічим на нагадує початок 90-х? Тодішніх рекетирів? Тільки ті молодики користувалися прасками, паяльниками або бейсбольними битками, а ці ведуть брудні інформаційні війни з поширенням дезінформації та нечистоти.

Так може нарешті наша оновлена поліція займеться цими авантюристами та здирниками? Адже, дивлячись на їх безкарність, новітніх рекетирів стає все більше і більше. Не вірите? Приходьте у четвер на чергову сесію міської ради — побачите це на власні очі!

Вадим Човпило
PR

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини