В Бахмацькому і Прилуцькому районах обговорили шляхи об’єднання територіальних громад
Чернігівщина - одна із перших областей України, яка продемонструвала своє бажання щодо впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

У жовтні 2015 року були проведені вибори у п'яти новостворених об'єднаних громадах області. Тема об'єднання громад на сьогодні є предметом обговорення у багатьох місцевих радах області
Саме з цих питань минулого тижня відбулися наради із сільськими, селищними головами Бахмацького і Прилуцького районів. З основними етапами об'єднання громад учасників зібрань ознайомила голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко.
Вона, зокрема, поінформувала, що на сьогодні переважна більшість територіальних громад, маючи право вирішувати питання місцевого значення, не спроможні їх виконувати через нестачу власних коштів, занепад або відсутність інфраструктури (необхідних будівель, споруд, доріг тощо), а також дефіціт кадрів відповідної кваліфікації. За словами народного обранця, переважна частина питань місцевого значення не вирішується належним чином – не ремонтуються приміщення шкіл і лікарень, інші будівлі комунальної власності, не забезпечується благоустрій території, нічне освітлення вулиць тощо.
За словами очільника Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, метою реформи місцевого самоврядування є забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. На практиці - це наділення територіальних громад більшими ресурсами та мобілізація внутрішніх резервів.
Перш за все, мова йде про зарахування до бюджетів громад 60% податку на доходи громадян. З додаткових ресурсів у ході реформи місцеві ради отримують власний земельний податок, ставки якого на своїй території кожна рада встановлюватиме самостійно. До юрисдикції рад передаються всі землі відповідної об'єднаної громади, в тому числі й за межами населених пунктів. Також затверджується обов'язковий у країнах зі спроможним місцевим самоврядуванням місцевий податок на нерухоме майно. Рішення про його запровадження та ставки цього податку кожна місцева рада теж приймає самостійно. Об'єднана ромада отримує нині також п'ять відсотків від продажу пального на АЗС, алкогольних та тютюнових виробів. За бюджетами місцевого самоврядування залишаються раніше закріплені джерела - місцеві податки і збори. Крім того, з державного бюджету виділяються кошти на розвиток об'єднаної територіальної громади. Отож за об'єднаними громадами є значні фінансові та інфраструктурні перспективи. А, отже, є над чим працювати.
У ході конструктивного діалогу було обговорено проблемні питання процесу об'єднання територіальних громад та надано відповідну методичну допомогу працівникам місцевих рад щодо подальших кроків на шляху об'єднання громад зазначених районів.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.