Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 08:46:17

Анатолій Мирошниченко: Треба підвищити відповідальність за якість ремонту доріг області

28.03.2012   17:37Агенцiя

Депутат Чернігівської обласної ради Анатолій Мирошниченко запропонував не вкладати щорічно мільйони гривень у ремонт тих самих доріг, а підвищити відповідальність підрядника та замовника робіт за якість їх виконання.

Дороги України завжди відрізнялися від європейських низькою якістю. Цілі села зникали з карт держави тільки тому, що дороги до них були зруйновані. Тому сьогодні на всіх рівнях розуміють, що дороги – питання соціальне, питання розвитку регіонів. Але як виправити ситуацію?

Після того, як зійде сніг, дороги Чернігівщини інакше як „убитими” назвати не можна. Вони знаходяться в такому стані, що, якщо далі не звертати на них уваги, то по ним скоро неможливо буде проїхати. Депутат Анатолій Мирошниченко чітко і абсолютно вірно визначив одну з причин такої ситуації. “Будувалися вони ще за часів СРСР і не розраховані на сучасний режим експлуатації” – каже депутат. Тому зрозуміло, що з урахуванням дефіциту фінансів варто сконцентруватися на ремонті та модернізації доріг, на їх розширенні. Депутат погоджується з експертами, що вкладати бюджетні кошти кожного року в одну і ту саму ділянку дороги є злочином. Експерти зазначають, що відновлене з використанням нових технологій і матеріалів дорожнє покриття міцніше і довговічніше. При правильній експлуатації таку відремонтовану дорогу можна не чіпати років із двадцять. Виникає питання, – кому ж вигідно латати дороги від весни до весни? Відповідь напрошується сама собою, – тим, хто заробляє на цьому гроші! Про величезні суми “відкатів” на ремонті доріг пишуть усі ЗМІ України. Але виправити ситуацію так і не вдається – такий стан справ задовольняє як підрядника, так і замовника. Тому “за руку” нікого так і не вхопили. А дороги залишаються в жахливому стані.

Ефективний метод підвищення якості доріг ініціює депутат чернігівської облради Анатолій Мирошниченко. Про це він вперше заявив на сесії Прилуцької міської ради. Депутат порекомендував вже цієї весни, при проведенні торгів та укладанні договорів з підрядниками прописати гарантійні зобов’язання щодо ремонту доріг якомога ширше і конкретніше. І це необхідно зробити в усіх районах області. Вірно каже депутат, що від ситуації в рівній мірі страждають як Козелецький район, так і Бахмацький, як Бобровицький, так і сусідній – Носівський. І якщо асфальтне покриття в черговий раз повесні (як це ми бачимо у Прилуках) “зійде зі снігом”, підрядник буде повинен виконати ремонт дороги за свій рахунок. “А як не захоче – в суд. І Закон і людська правда на нашому боці. Досить комусь просто дарувати бюджетні кошти” – переконаний Анатолій Мирошниченко. На думку експертів, договори на ремонт доріг мають розроблятися з чітким роз’ясненням, яку ділянку будуть ремонтувати, який термін гарантії і які обов’язки кожної зі сторін. Подібні пункти договори містять, але чому замовники не вимагають від підрядника виконання гарантійних забов’язань? Наприклад, до наших рук потрапив договір на влаштування дорожніх покриттів в м. Прилуки, підписаний 11 травня 2011 року. Пункт 5 цього договору щодо відповідальності сторін вимагає гарантійного обслуговування протягом трьох років. І лише у разі стихійного лиха виконавець не гарантує якості покриття. Мешканці міста кажуть, що відремонтованої дороги фактично вже немає. В такому випадку в дію вступає цей самий 5 пункт Договору. Тут чорним по білому написано “гарантія 3 роки”. Чи в Прилуках було стихійне лихо?!

Експерти в цій галузі переконані, що до такої ініціативи депутата мали б дослухатися в усіх районах області. Адже стан доріг в усіх районах однаково незадовільний. Та чи дослухаються? Бо, як уже зазначалося, щорічний ремонт доріг – для декого ще дуже вигідний у особистому плані.

Володимир СЕРДЮК

Коментує ситуацію Анатолій Мирошниченко, депутат Чернігівської обласної ради:

– До мене, як депутата облради через приймальню постійно надходять звернення виборців щодо стану доріг у Прилуках. Це питання не нове. Воно ставиться щороку, але так і не вирішується. Я знаю, що сьогодні вже розпочалася процедура торгів і будуть надходити (порівняно з минулим роком) значні кошти на ямковий ремонт доріг.

Мене, як громадянина, як депутата обласної ради, зацікавив минулорічний договір на облаштування дорожнього покриття як для транспорту, так і для пішоходів. Вивчивши цей договір, я не розумію, чому у нас в Прилуках такі погані дороги. У договорі є такий чудовий пункт, як “Гарантійне обслуговування”, термін гарантії за яким на дорожнє покриття складає три роки! Постає цілком слушне питання: “Чому замовник згідно цього договору не вимагає у підрядника, щоб три роки дороги утримувалися у нормальному стані?”. Я переконаний, якщо ремонт дороги було виконано за державні кошти, але через рік ці дорога розсипалася, треба вимагати від підрядника виконання гарантійних умов договору! Саме тому на сесії Прилуцької міської ради я звернувся з проханням до депутатів та замовника взяти питання виконання гарантійних зобов’язань під пильний контроль. Найближчим часом я буду виносити це питання і сесію обласної ради. Адже Прилуччина не виняток. Мільйони просто закопують у землю, замість того, щоб профінансувати районні лікарні, сільські ФАПи чи заклади освіти. Я переконаний, що зараз, коли будуть укладатися нові угоди з ремонту доріг, пункт “Гарантійні зобов’язання” треба прописати набагато ширше і набагато коректніше. І до цього з усією відповідальністю мають поставитись депутати кожної міської та районної ради в області.

http://myroshnychenko.com/show.php?id=169

www.blagovist.org

 

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини