Закон про декомунізацію: не вирішать громади, вирішить влада
Реалізація положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» триває в області з кінця травня поточного року.

За цим Законом на Чернігівщині підлягають перейменуванню 64 населених пункти. Станом на 21 листопада, у 54 з них проведено громадські слухання. Проте, лише щодо 26-ти подано відповідні пропозиції до Верховної Ради України.
Про це на черговому засіданні обласної комісії з питань реалізації положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» доповів директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, секретар комісії Андрій Подорван.
Радник голови облдержадміністрації Василь Чепурний наголосив, що закон не передбачає альтернативи перейменуванню. Якщо громада не спроможеться на слуханнях, зборах чи сходах запропонувати нову назву свого населеного пункту, її запропонує Інститут національної пам’яті України. І не факт, що така назва села припаде до душі усім його мешканцям. Тому, переконаний Василь Чепурний, мешканцям міст, сіл та селищ, що підпадають під перейменування, варто ще раз зібратися й визначитися з новою назвою.
Представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко нагадав, що за законом Верховна Рада України має прийняти рішення про перейменування вже до 21 лютого 2016 року. А відповідні пропозиції про зміну назв необхідно подати до нового року. Проте у багатьох громадах з прийняттям відповідного рішення та підготовкою документів зволікають.
Під час засідання було детально проаналізовано ситуацію у кожному з районів. Зрештою члени комісії та запрошені на засідання зійшлися на думці, що необхідно посилити, активізувати роз’яснювальну роботу з населенням і, передовсім, з головами та депутатами сільських рад, які мають найбільший авторитет у селі.
Керували роботою комісії її співголови — перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич та перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.