Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 22:41:35

Представники НУО обговорили економічну інтеграцію з ЄС у вимірі Східного Партнерства

20.03.2012   20:16Агенцiя

19 березня у Чернігові відбулася зустріч Робочої групи «Економічна інтеграція та зближення з політиками ЄС». Під час заходу представники громадських організацій - експерти у питаннях транспорту, транскордонного співробітництва та інших політик, охоплених діяльністю другої тематичної платформи Східного Партнерства, обговорили та окреслили основні напрямки діяльності на 2012 рік.

Ігор Когут, Національний координатор по Україні Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, поінформував учасників про діяльність Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Експерт нагадав, що європейська інтеграція це насамперед внутрішні реформи в країні. Саме тому, створення національних платформ відіграє важливе значення та сприймається ЄС як "укорінення" Форуму громадянського суспільства Східного партнерства всередині країн. Серед минулорічних успіхів української національної платформи І. Когут назвав зростання рівня власної експертизи. За його словами, українські експерти у 2011 році успішно комунікували з єврокомісаром Ш. Фюле, а також міністрами закордонних справ країн Євросоюзу та надавали фахову оцінку виконанню Україною Європейської політики сусідства та процесу переговорів між Україною та ЄС щодо Угоди про асоціацію.

 На 2012 рік, зауважив національний координатор, заплановано інституалізацію української національної платформи. Разом з тим, платформа має залишатися "максимально відкритим простором" для співпраці різноманітних громадських організацій з усіх регіонів України, що сповідують принципи європейської інтеграції. Саме тому потрібна "система не членства, а участі".

 В рамках відносин України та ЄС з'являється все більше важливих документів, які експертам національної платформи необхідно моніторити та надавати свою фахову оцінку їхнього виконання. Так, зокрема, у квітні 2012 року повинна бути опублікована Дорожня карта Східного партнерства. Національний координатор також нагадав, про важливість виконання основного завдання платформи - здійснювати вплив на політику української влади у сфері інтеграції до Європейського Союзу.

Модератор зустрічі Андрій Когут, Громадянська асамблея України, нагадав про зустріч Робочої групи 4 "Контакти між людьми", яка відбулась 10 березня у Львові. Так, під час заходу обговорено ключові питання та визначено пріоритети у сфері освіти, культури, волонтерства та молодіжних програм. Зокрема, було наголошено на необхідності визнання неформальної освіти, проведенні щорічного форуму країн Східного партнерства у сфері культури, вирішенні проблеми тривалого перебування міжнародних волонтерів в Україні тощо.

Юрій Вдовенко, координатор Робочої групи 2, наголосив, що Східне партнерство є за своєю більшістю державною політикою, а Форум громадянського суспільства та діяльність робочих груп в його рамках - радше допоміжним інструментом. Робоча група 2 є найменш чисельною серед інших. Пан Юрій, зауважив, що на минулорічному Форумі громадянського суспільства у Познані Україну у цій групі представляли 3 організації, 2 з яких були профспілковими. Окрім того, було прийнято рішення про формування Робочої групи 5 "Соціальний діалог", до якої перейдуть організації роботодавців та профспілки. Загалом, Робоча група 2 ставила перед собою завдання працювати над такими питаннями, як створення зон вільної торгівлі між ЄС та країнами Східного партнерства, транспортних коридорів, їхнього розвитку та розбудови; проблеми малого та середнього бізнесу; фітосанітарний контроль; лібералізація регуляторного середовища; конкурентна політика тощо. Найбільш помітного прогресу, за словами Ю. Вдовенка, вдалося досягнути у сфері регіональної політики. Так було "запущено процес зі створення нових програм транскордонного співробітництва, що стосуються країн Східного партнерства".

Зіновій Бройде, директор ДНТЦ "Екоресурс", презентував дослідження, присвячене створенню Транспортної платформи в рамках Східного партнерства. Так, за його словами, у липні 2011 року було опубліковано Комунікацію Єврокомісії "ЄС та сусідні регіони: оновлений підхід до співробітництва у сфері транспорту", що визначає за мету гармонізацію транспортних політик та інтеграцію ринків ЄС із сусідніми країнами. Документ передбачає значні зміни. За його словами, Україна поки не втратила "свої можливості". Разом з тим, нинішня транспортна політика України та виконання нею попередніх зобов'язань не дають підстав для оптимізму.


Вадим Пилипенко, директор Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку, в свою чергу, презентував присутнім доповідь про ефективність Європейського інструменту сусідства і партнерства, ті можливості, які він дає, зокрема, громадським організаціям України та наявні проекти.

Під час дискусії учасники зустрічі розглянули найбільш ключові та проблемні питання малого та середнього підприємництва, транспортної політики та транскордонного співробітництва, а також окреслили пріоритети діяльності групи на 2012 рік.

До відома, 29 березня у Львові відбудеться зустріч Робочої групи 3 "Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека". Зустріч Робочої групи 1 "Демократія, права людини, належне урядування та стабільність" планується на квітень, наймовірніше, у Києві.

http://eu.prostir.ua/news/252439.html

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.