Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 08:07:05

Телеканали у Чернігові інформують про волонтерство та благодійність частіше, ніж у великих містах. ВІДЕО

30.10.2015   16:17Агенцiя

Про це 29 жовтня під час круглого столу "Чернігів: синергія у трикутнику "громада-влада-ЗМІ" розповів керівник моніторингових проектів Асоціації «Спільний простір», голова Комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев.

Він повідомив, що Українським форумом благодійників (УФБ), Асоціацією «Спільний простір» та Комітетом «Рівність можливостей» був проведений моніторинг висвітлення волонтерства, благодійництва на регіональних телеканалах у 9 областях України та Сєвєродонецьку. Проект проходив з квітня по  вересень цього року. Згідно вибірки експерти досліджували новинний ефір в прайм-тайм однієї державної телекомпанії та одного приватного телеканалу.

«Цей моніторинг є безконфліктним, - наголосив Олександр Чекмишев. – Хоча це дослідження виявило деякі цікаві тенденції. Наприклад, Львівська ОДТРК не називає тих, хто стоїть за інформаційним приводом. Тобто повністю відсутні суб’єкти».

У Чернігові телеканали моніторили з 15 серпня по 15 вересня. До вибірки були включені два телеканали: ТК «Дитинець» та ОДТРК «Сівер-Центр».  Моніторинг показав, що близько 10% від загального ефірного часу новин в прайм-тайм телекомпанії присвятили сюжетам про благодійність, волонтерів та бійців АТО.
Загалом за досліджуваний період телеканали показали 38 сюжетів. ОДТРК «Сівер-Центр» - 16 сюжетів (хронометраж 2926 секунд), а ТК «Дитинець» трішки більше - 22 сюжети (4559 секунд). Слід відмітити, що на ОДТРК «Сівер-центр» виходить програма «Я люблю Україну», у якій багато уваги приділяється саме волонтерській діяльності, сім’ям героїв та роботі благодійників. Отже, наше місто показало непогані результати у порівнянні з іншими містами України. За словами Олександра Чекмишева у Чернігові знають про волонтерську діяльність та  благодійність, про неї говорять та  інформаційно підтримують.

Основними темами для телеканалів було висвітлення заходів, які проводилися волонтерами та благодійниками. У ході дослідження були визначені категорії, за якими ділилися ці сюжети: влада, бізнес та волонтерство. За даними моніторингу «Дитинець» частіше транслював сюжети про діяльність волонтерів і влади, практично у співвідношенні 50 % на 50 %. А от «Сівер-центр» у інформаційних сюжетах згадував про волонтерську та благодійницьку діяльність в контексті влада, бізнес, волонтери. Слід відмітити, що на думку експертів якби громадськість не давала інформаційних приводів, то і знімати було б нічого.

У обговоренні синергії трикутника «громада-влада-ЗМІ»  взяли участь волонтери, громадські активісти, представники влади та ЗМІ. Цікаво, але присутніх і здивувала, і потішила така кількість інформації на чернігівських телеканалах. Хоча дехто з волонтерів ображається на журналістів, вважаючи, що ті не дуже прагнуть занурятися у їхні проблеми і беруть лише інформацію, що лежить на поверхні.

Не зважаючи на деякі протилежні думки та точки зору, учасники дискусії погодилися із тезою, що засоби масової інформації – це комунікатор суспільства, саме вони мають доносити інформацію та людські історії до глядачів, читачів, слухачів. І дуже важливо в епоху комунікацій використовувати інформацію для життя, для об’єднання суспільства, для створення дійсно ефективного комунікативного трикутника «громада – влада - ЗМІ».

Прес-центр «Місцеві вибори – 2015. Чернігівщина»

Останні новини Чернігівщини

Припинено незаконну торгівлю тютюновими виробами

Припинено незаконну торгівлю тютюновими виробами 08:02

Викрито злочинну діяльність мешканців Чернігівської та Волинської областей, які організували та здійснювали діяльність з незаконного ввезення сигарет та подальшу їх реалізацію на митній території України, а також збут підпільно виготовленої горілки.

Скасовано судове рішення про зобов’язання передати в оренду комунальне майно вартістю 5,4 млн грн

Скасовано судове рішення про зобов’язання передати в оренду комунальне майно вартістю 5,4 млн грн 07:56

Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу прокуратури, скасував рішення суду першої інстанції та постановив нове, яким у задоволенні позову приватного суб’єкта господарювання до Управління комунального майна Чернігівської обласної ради відмовив.

Найкращі дільничні офіцери Чернігівської поліції працюють на Прилуччині

Найкращі дільничні офіцери Чернігівської поліції працюють на Прилуччині 07:44

За результатами роботи дільничних офіцерів поліції у першому півріччі 2020 року найкращими стали співробітники Прилуцького відділу поліції.

Прилуки: рятувальники звільнили набряклу фалангу пальця підлітка від металевого кільця

Прилуки: рятувальники звільнили набряклу фалангу пальця підлітка від металевого кільця 07:33

8 липня о 01:40 до Служби порятунку "101" у м. Прилуки надійшло повідомлення від працівників медичного закладу про те, що до них звернувся 16-річний юнак, який не міг самостійно зняти з набряклого пальця металеве кільце.

9 липня - день народження паперових серветок

9 липня - день народження паперових серветок 07:19

У 1887 році - день народження паперових серветок.