Верховна Рада ввела фінансування партій за рахунок держбюджету з липня 2016
Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект № 2123а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції". За відповідне рішення в цілому проголосували 229 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Зокрема, проектом передбачається запровадити (починаючи з 1 липня 2016 р.) пряме державне фінансування політичних партій. Таке фінансування здійснюватиметься у формі щорічного державного фінансування статутної діяльності партій, не пов'язаної із участю таких партій у виборах, та часткового відшкодування витрат партій на здійснення передвиборної агітації на виборах народних депутатів України.
Такі форми фінансування сприятимуть активній діяльності партій не лише під час виборчого процесу, але і у міжвиборчий період.
Законопроектом передбачається запровадити облік таких коштів на спеціально відкритих з цією метою рахунках партій у банках, заборонити перерахування таких коштів до виборчих фондів, а також наділити повноваженнями щодо контролю за законністю їх використання Рахункову палату та Національне агентство з питань запобігання корупції.
Серед правок, що були внесені до закону після проходження у першому читанні - відповідальність за подання недостовірних відомостей у звіті партії про її доходи і розходи. Подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або у фінансовому звіті про надходження та використання коштів виборчого фонду партії, місцевої організації партії, кандидата на виборах відповідно до закону карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Крім того, порушення встановленого порядку надання або отримання держфінансування статутної діяльності партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 100 до 130 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону.
Слід також зазначити, що законом встановлюється розмір добровільних внесків особи до виборчого фонду кандидата на пост Президента України, висунутого партією або шляхом самовисування. Відзначається, що внески обмежуються розміром максимального внеску на підтримку партії протягом року, встановленим Законом України «Про політичні партії в Україні».
Щорічний внесок на користь партій з боку юридичних осіб не повинен перевищувати 800 розмірів мінімальної зарплати, а з боку фізичних осіб - 400 розмірів мінімальної зарплати.
Право на отримання держфінансування статутної діяльності будуть мати тільки ті партії, які за результатами останніх виборів отримали не менше 2% голосів виборців. Якщо які-небудь кошти не були використані партією протягом року, вона зобов'язана перерахувати їх до держбюджету.
В ході обговорення відхилених поправок пропонувалось ввести фінансування політичних партій не цього скликання, а наступного, тобто через сім років. Однак парламентарі не підтримали дану поправку під час голосування.
Закон був прийнятий з поправками народного депутата Руслана Князевича (фракція "Блок Петра Порошенко") і техніко-юридичними правками.
Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21
Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10
Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06
20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57
Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.