Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:49:38

Аналізувати повідомлення та критично мислити — завдання українців у час інформаційної війни

29.08.2015   10:26Агенцiя

Про те, як у час інформаційної війни не піддатися впливу проросійської пропаганди та відразу виокремлювати матеріал, що дезорієнтує населення, говорили на черговому тренінгу для журналістів області.

Навчання щодо виявлення та запобігання маніпуляціям громадською думкою пройшло у рамках проекту «Медійний поступ» 28 серпня. Про види маніпуляції громадською думкою та шляхи її реалізації розповів начальник відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Валерій Сорокін. Інформаційний матеріал він проілюстрував прикладами, зокрема, з медійного середовища Чернігівщини. Спікер нагадав і про ресурси, де розміщують правдиві матеріали-відповіді.

Як доводить практика, більшість українців, особливо жителі сільської місцевості, довіряють повідомленням, що чують з екрану телевізора. Однак, на жаль, в Україні вітчизняний телесигнал не скрізь якісний, а подекуди і відсутній зовсім. Натомість транслюються білоруські та російські програми. Про проблему зони покриття українського телесигналу на теренах прикордонної Чернігівської області та шляхи її вирішення розповідав директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрій Подорван.

— Чернігівська ОДА актуалізувала питання інформаційної безпеки перед столичною владою, звернувшись до Уряду, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Держкомтелерадіо, Концерну РРТ. Зокрема, необхідне встановлення потужнішої апаратури для передачі аналогового та цифрового телесигналу, надання концерну РРТ ліцензії провайдера цифрової телемережі й подальше розгортання ним мережі мовлення, в тому числі – і у проблемних частинах Чернігівської області, — зазначив Андрій Подорван.

Говорили медійники з представниками Департаменту також і про особливості співпраці та взаємодії засобів масової інформації з органами влади.

Проект «Медійний поступ» реалізовує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації спільно з громадськими організаціями «Асоціація регіональних ЗМІ» та «Разом до громадянського суспільства» за підтримки компанії «Бритіш Американ Тобакко Україна».

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.