Скандали, як робота на впізнаваність, активізація технічних кандидатів, силовий сценарій виборів – моніторинг громадської думки чернігівців
20 липня в дискусійному клубі «Експертна думка» представники громадських організацій розказали про результати ще одного тижня дослідження громадської думки чернігівців щодо виборчого процесу, що проходить по 205 округу.

Цього тижня чернігівців турбувала ситуація з роздачею продовольчих пакетів від деяких кандидатів, зазначав Вадим Антошин. При цьому люди, що стоять в чергах за ними усвідомлюють, що це теж може бути підкупом. Активіст ГО «Єдиний Чернігів» наголосив, що кримінальним кодексом передбачена відповідальність для тих, хто підкуповує, і тих, хто свій голос продає.
Відмітили виступаючі підвищення тривоги у населення через початок силового протистояння між претендентами на депутатське крісло. Кандидати, що вважають себе лідерами виборчих перегонів, не збираються здаватися, а тому у місті з’явилися люди в формі, невідомі молодики спортивної статури, машини з нетутешніми номерами. «Через це жителі міста бояться повтору мукачівського сценарію в Чернігові», - підкреслив Антошин.
Уже традиційно Олександр Булах презентував результати дослідження громадської думки. Цього разу активістами організацій було опитано 4305 осіб (на минулому тижні – 1901). «Люди охочіше стали йти на контакт та спілкуватися з волонтерами, за умови, що вони не представляють жодного з кандидатів», - зазначив представник ініціативної групи. Як і минулого разу, умовно учасники опитування були об’єднані в три групи: молодь, люди середнього віку та літні громадяни.
Так, аналіз результатів опитування показав, що більшість населення не вірить передвиборчим обіцянкам кандидатів (від 37% до 52% в різних вікових групах), при цьому на чесність кандидатів все ж сподіваються близько 40% літніх людей. Про підкуп стали говорити набагато більше і відкритіше, чому посприяли скандальні події минулого тижня: якщо раніше в лише одиниці підтверджували факт спроби підкупу їх особисто, то цього разу таких було 11-13% опитаних серед молоді та осіб середнього віку, та близько 25% літніх людей. А у поєднанні з найбільшою толерантністю цієї вікової групи до обіцянок кандидатів, можна припустити, що саме вони визначатимуть результат голосування.
Та все ж таки молодь демонструє більш радикальні настрої у випадку можливого зриву чи фальсифікації виборів: на акції протесту у такому випадку підуть близько 17% молодих людей, в той час як чернігівців середнього віку – 14%, а літніх громадян майже 10% готові відстоювати чесне волевиявлення.
Активісти також питали, за кого ж з кандидатів пропонували продати голос. Майже по 30% відповідей в процентному співвідношенні припало на найскандальніших кандидатів.
Олександр Бондарев, аналізуючи, маніпулятивні технології, що застосовуються на 205 окрузі, відмітив активізацію, так званих, технічних кандидатів, збільшення використання ними брендів, кольорів та месиджів своїх суперників.
«З’являється література, в котрій кандидати друкують матеріали, що їх же і очорнюють, та намагаються виставити це як чорний піар від імені своїх конкурентів», -зазначив Бондарев. На думку громадського діяча, блокування машини, роздача гречки та проднаборів – це також маніпуляції громадською думкою. Їх завдання різко підвищити впізнаваність прізвищ задіяних в скандалах осіб. «У метровому бюлетені люди обиратимуть, в першу чергу, знайомі імена», - пояснив це активіст.
Учасники ініціативної групи, що займаються моніторингом громадської думки, впевнені, що ситуація на окрузі з наближенням 26 липня тільки загостриться, а політтехнологи активізуються, і ми побачимо збільшення маніпуляцій думкою виборців. Саме тому спікери закликають громадян, у випадку, коли неможливо уникнути цього інформаційного потоку, об’єктивно та беземоційно оцінювати подібні ситуації, не піддаватися паніці чи ажіотажу, а також свідомо і обдумано підходити до вибору депутата Верховної ради.
В п’ятницю активісти запрошують на прес-конференцію, де розкажуть про те, що ж може очікувати Чернігів у день Х – 26 липня. Час та місце заходу буде анонсовано додатково.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.