Моніторинг виборчого процесу очима громадських активістів розпочався в Чернігові
9 липня в дискусійному клубі «Експертна думка» представники громадських організацій ГРІМ та «Єдиний Чернігів» презентували громадську ініціативу, мета дослідити та донести до громадськості як на пересічного жителя міста впливає виборча кампанія.

Вадим Антошин зазначив, що для проведення моніторингу громадської думки залучені незалежні громадські активісти, котрі максимально об’єктивно збиратимуть та аналізуватимуть інформацію про те, як жителі міста сприймають роботу штабів кандидатів в народні депутати, агітаторів, агітаційних матеріалів, виявлятимуть достовірні факти порушень виборчого законодавства, в тому числі випадки застосування адмінресурсу та підкупу.
Олександр Бондарев підкреслив, що дана виборча кампанія є найбруднішою на його пам’яті і доказом тому є рекордна кількість кандидатів в депутатів, котрих зареєструвалося 127. Активіст припускає, що більшість з них є технічними та наводить докази цьому: 51 кандидат – з Чернігівщини, 57 – з Київщини, є жителі Львівщини, Івано-Франківщини, Запоріжжя та інших областей, 44 кандидати – непрацюючі, 5 – пенсіонерів. «Де може безробітний чи пенсіонер знайти суму грошей, необхідних для застави, котрий вони не повернуть?» - звернувся до журналістів Бондарев.
Учасники ініціативної групи наголосили, що їх проводять вони не соціологічне опитуванні, а дослідження громадської думки, що теж відбувається за певною методологією. «Є організації, що займаються соціологією, наш моніторинг відрізнятиметься», - зазначили активісти. Своєю діяльністю вони не мають на меті підміняти правоохоронні органи, свою роботу вбачають в зборі необхідної інформації та донесенні її до чернігівців. Зокрема, Олександр Булах підготує інформаційний матеріал «Вибори очима пересічних чернігівців», де йтиметься про бачення громадськості різних суспільних та політичних тем і понять. «Наразі більшість жителів турбує поняття демократії, але розуміння, яким чином поєднується влада і громада немає», - розказав пан Олександр.
Волонтери громадських організацій почали працювати та опитувати людей на окрузі з 8 липня, найближчі результати ініціативна група оголосить вже найближчого понеділка.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.