Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 22:59:45

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету обіцяє підтримати ініціативи та пропозиції керівництва області

10.07.2015   08:17Агенцiя

Формування місцевих бюджетів в умовах реформи міжбюджетних відносин стало основною темою виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

У засіданні взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Микола Звєрєв, перший заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський, народні депутати України Анатолій Євлахов, Олександр Кодола та Олег Купрієнко.

Засідання відбулося за участю першого заступника Міністра фінансів України Ігоря Уманського.

Відкриваючи нараду, голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрій Павелко зазначив, що на розгляд профільного парламентського комітету винесене актуальне питання формування та виконання місцевих бюджетів Чернігівської області в умовах започаткованої реформи міжбюджетних відносин, яке потребує врахування місцевих особливостей.

Як відзначив голова облдержадміністрації Валерій Куліч, основною проблемою Чернігівщини протягом останніх років є незабезпеченість коштами видатків на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ.
Проблема обумовлена складною демографічною ситуацією та територіальною особливістю області: друга в державі за територією і найменша за населенням.

Дослухатись до звернень депутатів обласної ради стосовно необхідності удосконалення бюджетного та податкового законодавства у своєму виступі голова обласної ради Миколи Звєрєва закликав членів бюджетного Комітету Верховної Ради України.
За його словами, як не прикро, але зміни, внесені до Бюджетного та Податкового кодексів, не сприяли фінансовій самодостатрності, а, навпаки, спричинили дефіцит коштів місцевих бюджетів. Затверджені державним бюджетом обсяги освітньої та медичної субвенцій майже всім районам і містам обласного значення - менші відповідних видатків 2014 року. Внаслідок цього фінансові ресурси, спрямовані на загальноосвітні заклади та установи охорони здоров'я, не забезпечують навіть видатки на оплату праці та енергоносії. Голова обласної ради звернувся до народних депутатів України з проханням сприяти збільшенню розрахункових коефіцієнтів для визначення обсягу субвенцій з державного бюджету.

Як відзначив перший заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський, усі можливості для цього є. Наразі бюджетні відносини знаходяться на стадії реформування, тому мета подібних виїзних засідань – почути і врахувати думки людей, які безпосередньо працюють за новою бюджетною формулою.

З презентацією ключових позицій формування і виконання місцевих бюджетів Чернігівської області в умовах реформи міжбюджетних відносин виступив Директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації Валерій Дудко.

Під час засідання його учасники порушили низку найбільш болючих питань, які потребують нагального вирішення. Це, зокрема, проблеми охорони здоров'я, освіти, підприємств житлово-комунальної сфери будівництва та ремонту доріг тощо.

Окрім пленарної роботи, учасники виїзного засідання Комітету Верховної Ради України ознайомилися з роботою Чернігівського тролейбусного управління, Чернігівського автозаводу та культурною спадщиною Чернігівщини.

За словами голови Комітету з питань бюджету Андрія Павелка, ініціативи та пропозиції керівників області будуть вивчені та враховані під час внесення змін до бюджетного кодексу України.


 

Останні новини Чернігівщини

 На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу

На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу 17:35

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили про підозру двом зловмисникам, які за попередньою змовою випиляли у лісосмузі Ічнянської громади дерев на понад 100 тисяч гривень.

Масажі, лімфодренаж, індивідуальна робота з психологами та багато іншого можуть отримати чернігівські військові, ветерани та члени їхніх родин 17:25

Зазвичай після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військовослужбовці та ветерани, як правило, потребують певного відновлення.

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини 15:18

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

 Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну

Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну 15:16

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України).

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію 15:13

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.