Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 12:40:33

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету обіцяє підтримати ініціативи та пропозиції керівництва області

10.07.2015   08:17Агенцiя

Формування місцевих бюджетів в умовах реформи міжбюджетних відносин стало основною темою виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

У засіданні взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Микола Звєрєв, перший заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський, народні депутати України Анатолій Євлахов, Олександр Кодола та Олег Купрієнко.

Засідання відбулося за участю першого заступника Міністра фінансів України Ігоря Уманського.

Відкриваючи нараду, голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрій Павелко зазначив, що на розгляд профільного парламентського комітету винесене актуальне питання формування та виконання місцевих бюджетів Чернігівської області в умовах започаткованої реформи міжбюджетних відносин, яке потребує врахування місцевих особливостей.

Як відзначив голова облдержадміністрації Валерій Куліч, основною проблемою Чернігівщини протягом останніх років є незабезпеченість коштами видатків на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ.
Проблема обумовлена складною демографічною ситуацією та територіальною особливістю області: друга в державі за територією і найменша за населенням.

Дослухатись до звернень депутатів обласної ради стосовно необхідності удосконалення бюджетного та податкового законодавства у своєму виступі голова обласної ради Миколи Звєрєва закликав членів бюджетного Комітету Верховної Ради України.
За його словами, як не прикро, але зміни, внесені до Бюджетного та Податкового кодексів, не сприяли фінансовій самодостатрності, а, навпаки, спричинили дефіцит коштів місцевих бюджетів. Затверджені державним бюджетом обсяги освітньої та медичної субвенцій майже всім районам і містам обласного значення - менші відповідних видатків 2014 року. Внаслідок цього фінансові ресурси, спрямовані на загальноосвітні заклади та установи охорони здоров'я, не забезпечують навіть видатки на оплату праці та енергоносії. Голова обласної ради звернувся до народних депутатів України з проханням сприяти збільшенню розрахункових коефіцієнтів для визначення обсягу субвенцій з державного бюджету.

Як відзначив перший заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський, усі можливості для цього є. Наразі бюджетні відносини знаходяться на стадії реформування, тому мета подібних виїзних засідань – почути і врахувати думки людей, які безпосередньо працюють за новою бюджетною формулою.

З презентацією ключових позицій формування і виконання місцевих бюджетів Чернігівської області в умовах реформи міжбюджетних відносин виступив Директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації Валерій Дудко.

Під час засідання його учасники порушили низку найбільш болючих питань, які потребують нагального вирішення. Це, зокрема, проблеми охорони здоров'я, освіти, підприємств житлово-комунальної сфери будівництва та ремонту доріг тощо.

Окрім пленарної роботи, учасники виїзного засідання Комітету Верховної Ради України ознайомилися з роботою Чернігівського тролейбусного управління, Чернігівського автозаводу та культурною спадщиною Чернігівщини.

За словами голови Комітету з питань бюджету Андрія Павелка, ініціативи та пропозиції керівників області будуть вивчені та враховані під час внесення змін до бюджетного кодексу України.


 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.