Громадський актив, Березенко та прокуратура на захисті прав "Ялівщини"
До Ради регіонального розвитку Чернігівщини щодня надходить по 5-6 звернень громадян міста, які стосуються діяльності та функціонування Регіонального ландшафтного парку "Ялівщина" - одного з найулюбленіших місць відпочинку чернігівців.

Містян турбує бездіяльність нинішнього керівництва парку: зацвівша річка Стрижень, незаконні забудови, сміття та бруд – це те, чим сьогодні «славиться» парк. Аби обговорити усі проблеми, пов’язані з «Ялівщиною» та знайти шляхи їх вирішення, Сергій Березенко організував зустріч громадських активістів з прокурором Чернігівської області Віктором Носенком.
На зустрічі з’ясовували загальний стан справ пов’язаних з парком. Як стверджують активісти, керувати парком, без оголошення конкурсу та без громадського обговорення призначили депутата Чернігівської обласної ради, мешканця Києва, Анатолія Мороза. Громадськість дорікає, що працювати з керівником неможливо.
Більше того, за їхні словами Морозов не з’являється на робочому місці, оскільки приїздить до Чернігова лише на сесії облради. Втім, зарплату отримує регулярно. За що?
Справедливо обурюються люди. Окрім того керівництво «Ялівщини» не надало на вимогу активістів ані фінансового звіту, ані звіту стосовно діяльності керівництва парку за минулий рік. За словами представників громадськості Наталії Проскуріної та Тамари Петрової, згідно проектно-технічної документації, розробку якої керівництво ландшафтного парку замовило у однієї з фірм, площа парку зменшилась майже на 23 гектари. Замість заявлених раніше 168,7 га у документах фігурує площа у 145 га. Чернігівці не хочуть допустити чергового «дерибану» комунальної землі, тому всіма силами намагаються відновити справедливість. Є у активістів і питання стосовно так званих «резервних» ділянок парку, до яких чомусь включили дамбу, яка згідно закону повинна належати громаді.
- Ми зібралися тут, аби обговорити та з’ясувати ті питання, які сьогодні турбують жителів міста. Розпочали важливий діалог. Зі свого боку, хочу запевнити, проблема «Ялівщини» знаходиться під контролем не лише громадськості, а й Ради регіонального розвитку Чернігівщини та прокуратури. Ми робимо все, аби парк працював для міста і ніхто не зменшував його територію, - заявив на зустрічі Сергій Березенко.
Тарас Дзюба
PR
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.