Не за горами вибори до місцевих рад, та ще досі не відомо, за яким законодавством ми голосуватимемо
У Верховній Раді зареєстровано цілих чотири законопроекти про місцеві вибори, тобто щодо єдиного варіанту домовитися не змогли, хоча Коаліційна угода передбачає, що новий закон має бути прийнятий до 30 червня. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають підтримувати їх проект закону. Він передбачає відкриті списки та голосування за мерів великих міст у два тури.

Найактуальніші зараз для українців реформи – добровільне об’єднання громад та прийняття нового закону про місцеві вибори. Саме це виносять на обговорення в регіонах експерти Реанімаційного Пакету Реформ. Чернігів – вже двадцять перше місто, до якого вони приїхали, щоб детальніше розповісти про майбутні зміни в законодавстві та почути думки, пропозиції та критику з боку місцевих експертів. Кажуть, у більшості областей люди не дуже оптимістично ставляться до реформи місцевого самоврядування. Наталія Ватаманюк, координатор регіональних ініціатив Реанімаційного Пакету Реформ: «Пояснюємо суть, переваги, що громади зможуть самі себе забезпечувати, і люди починають розуміти, що є багато перспектив, які переважають початкові ризики, які вона несе в собі».
Новий закон про місцеві вибори, який передбачає відкриті списки, має бути прийнятий до 30 червня. Проте у Верховній Раді зареєстровано аж чотири його законопроекти. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ протягом трьох місяців працювали над проектом закону, який, за їх словами, повністю відповідає Коаліційній угоді. Він передбачає вибори за відкритими списками, коли громадянин голосує не просто за партійний бренд, не знаючи, хто в результаті пройде до місцевої ради, а сам обирає, кого з кандидатів від партії хоче там бачити. Наталія Ватаманюк: «Зрозуміти, хто в цьому списку, і для громадян брати на себе відповідальність за того, за кого голосує. Якщо обирає когось, має ознайомитися хоча б з біографією кандидата, чи буде він відстоювати інтереси громадян того чи іншого міста».
Пропонується також обирати в два тури мерів міст, населення яких більше за 90 тисяч. Адже коли міський голова обирається за результатами одного туру, в якому за нього проголосувало менше третини виборців, то виходить, що він отримав посаду завдяки меншій, а не більшій частині учасників голосування. Проте, аби не витрачати зайві кошти, другий тур експерти пропонують не проводити, якщо розрив голосів між фаворитом виборів та іншими кандидатами складає більше 15%.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.