Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:23:08

Не за горами вибори до місцевих рад, та ще досі не відомо, за яким законодавством ми голосуватимемо

16.06.2015   09:12Агенцiя

У Верховній Раді зареєстровано цілих чотири законопроекти про місцеві вибори, тобто щодо єдиного варіанту домовитися не змогли, хоча Коаліційна угода передбачає, що новий закон має бути прийнятий до 30 червня. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають підтримувати їх проект закону. Він передбачає відкриті списки та голосування за мерів великих міст у два тури.

Найактуальніші зараз для українців реформи – добровільне об’єднання громад та прийняття нового закону про місцеві вибори. Саме це виносять на обговорення в регіонах експерти Реанімаційного Пакету Реформ. Чернігів – вже двадцять перше місто, до якого вони приїхали, щоб детальніше розповісти про майбутні зміни в законодавстві та почути думки, пропозиції та критику з боку місцевих експертів. Кажуть, у більшості областей люди не дуже оптимістично ставляться до реформи місцевого самоврядування. Наталія Ватаманюк, координатор регіональних ініціатив Реанімаційного Пакету Реформ: «Пояснюємо суть, переваги, що громади зможуть самі себе забезпечувати, і люди починають розуміти, що є багато перспектив, які переважають початкові ризики, які вона несе в собі».
 
Новий закон про місцеві вибори, який передбачає відкриті списки, має бути прийнятий до 30 червня. Проте у Верховній Раді зареєстровано аж чотири його законопроекти. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ протягом трьох місяців працювали над проектом закону, який, за їх словами, повністю відповідає Коаліційній угоді. Він передбачає вибори за відкритими списками, коли громадянин голосує не просто за партійний бренд, не знаючи, хто в результаті пройде до місцевої ради, а сам обирає, кого з кандидатів від партії хоче там бачити. Наталія Ватаманюк: «Зрозуміти, хто в цьому списку, і для громадян брати на себе відповідальність за того, за кого голосує. Якщо обирає когось, має ознайомитися хоча б з біографією кандидата, чи буде він відстоювати інтереси громадян того чи іншого міста».
 
Пропонується також обирати в два тури мерів міст, населення яких більше за 90 тисяч. Адже коли міський голова обирається за результатами одного туру, в якому за нього проголосувало менше третини виборців, то виходить, що він отримав посаду завдяки меншій, а не більшій частині учасників голосування. Проте, аби не витрачати зайві кошти, другий тур експерти пропонують не проводити, якщо розрив голосів між фаворитом виборів та іншими кандидатами складає більше 15%.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.