Не за горами вибори до місцевих рад, та ще досі не відомо, за яким законодавством ми голосуватимемо
У Верховній Раді зареєстровано цілих чотири законопроекти про місцеві вибори, тобто щодо єдиного варіанту домовитися не змогли, хоча Коаліційна угода передбачає, що новий закон має бути прийнятий до 30 червня. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають підтримувати їх проект закону. Він передбачає відкриті списки та голосування за мерів великих міст у два тури.

Найактуальніші зараз для українців реформи – добровільне об’єднання громад та прийняття нового закону про місцеві вибори. Саме це виносять на обговорення в регіонах експерти Реанімаційного Пакету Реформ. Чернігів – вже двадцять перше місто, до якого вони приїхали, щоб детальніше розповісти про майбутні зміни в законодавстві та почути думки, пропозиції та критику з боку місцевих експертів. Кажуть, у більшості областей люди не дуже оптимістично ставляться до реформи місцевого самоврядування. Наталія Ватаманюк, координатор регіональних ініціатив Реанімаційного Пакету Реформ: «Пояснюємо суть, переваги, що громади зможуть самі себе забезпечувати, і люди починають розуміти, що є багато перспектив, які переважають початкові ризики, які вона несе в собі».
Новий закон про місцеві вибори, який передбачає відкриті списки, має бути прийнятий до 30 червня. Проте у Верховній Раді зареєстровано аж чотири його законопроекти. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ протягом трьох місяців працювали над проектом закону, який, за їх словами, повністю відповідає Коаліційній угоді. Він передбачає вибори за відкритими списками, коли громадянин голосує не просто за партійний бренд, не знаючи, хто в результаті пройде до місцевої ради, а сам обирає, кого з кандидатів від партії хоче там бачити. Наталія Ватаманюк: «Зрозуміти, хто в цьому списку, і для громадян брати на себе відповідальність за того, за кого голосує. Якщо обирає когось, має ознайомитися хоча б з біографією кандидата, чи буде він відстоювати інтереси громадян того чи іншого міста».
Пропонується також обирати в два тури мерів міст, населення яких більше за 90 тисяч. Адже коли міський голова обирається за результатами одного туру, в якому за нього проголосувало менше третини виборців, то виходить, що він отримав посаду завдяки меншій, а не більшій частині учасників голосування. Проте, аби не витрачати зайві кошти, другий тур експерти пропонують не проводити, якщо розрив голосів між фаворитом виборів та іншими кандидатами складає більше 15%.
Останні новини Чернігівщини
Завершено масштабне відновлення гімназії №34 11:23
У Чернігові завершилися масштабні ремонтні роботи в гімназії №34, яка зазнала пошкоджень під час повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у 2022 році.
Крістіна Опанасенко - бронзова призерка кубку Європи з дзюдо серед юніорів 10:40
З 05 до 06 липня в чеській Празі відбувся кубок Європи з дзюдо серед юніорів.
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 7 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 10:18
В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги».
На Чернігівщині коштом держави буде модернізовано харчоблоки ще у двох ліцеях 09:47
У Чернігівському ліцеї № 1 та Гончарівському імені героя АТО Дмитра Степанченка невдовзі розпочнуться роботи з модернізації харчоблоків.
Стрільці з Чернігівщини здобули нагороди на чемпіонаті України 09:35
У період з 26 червня до 04 липня у Вінниці відбувся літній чемпіонат України зі стрільби кульової.