Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:55:58

Вулицям Чернігова повернуть історичні назви?

13.06.2015   13:32

12 червня, відбулося засідання комісії з упорядкування найменувань вулиць Чернігова під керівництвом секретаря міської ради Владислава Кухаря.

Обговорювалося питання перейменування вулиць, провулків та площ міста Чернігова у зв’язку із набуттям чинності Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» (від 09.04.2015 р. № 317) .
 
Сергій Черняков, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», повідомив про видання збірника «Чернігів європейський. Повертаємо історичну пам’ять та справедливість», який є своєрідним методичним посібником із декомунізації для влади і громадськості. Він також запропонував на першому етапі повернути історичні назви вулицям, у назвах яких використовується символіка комуністичного тоталітарного режиму. Важливим також є і залучення до цього питання громадськості міста.
 
Дискусії були бурхливі. Адже близько 100 вулиць, провулків і площ старовинного міста ще мають комуністичні тоталітарні назви. Серед них: Ворошилова, Войкова, 50 років ВЛКСМ, Дзержинського, Калініна, Комінтерна, Павлика Морозова, Муринсона, Орджонікідзе, 50 років СРСР, Таращанська, Щорса.
 
У результаті обговорення вулиці були поділені на три групи: повернення історичних назв, перейменування, приведення у відповідність до українського правопису.
Тож є сподівання, що вулиця Василькова згодом матиме українську назву – Волошкова, Кузнечна – Ковальська, Овражна – Ярова, Річна – Річкова, Розсвітна – Світанкова, Сиренєва – Бузкова. Вулиці Муринсона повернуть історичну назву – Воскресенська (така назву вулиця мала до 1922 року, бо поряд розташована Воскресенська церква), Анонова-Овсієнка – Успенська (до 1927, розташована у напрямку до Єлецького Свято-Успенського монастиря), Комсомольська – Реміснича (до 1922, на вулиці були ремісничі майстерні).
Доволі складним буде питання перейменування вулиць, які у радянський період отримали комуністичні назви. Тож і комісії й депутатам міськради, а також громадськості доведеться ще попрацювати, щоб у вулицях старовинного міста були вшановані видатні діячі, які внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя Чернігівщини і України. Щоб вулиці обласного центру відображали і топоніміку Чернігова.
 
Члени комісії міськради з упорядкування найменувань вулиць Чернігова мають до 30 червня 2015 року подати пропозиції щодо повернення історичних назв вулицям міста та їх перейменування.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини