Децентралізація влади: подолання стереотипів щодо ставлення до реформ
Про це 10 червня, в конференц-залі обласної ради йшлося на семінарі за темою: «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив». До участі в ньому були запрошені голови районних рад, керівники територіальних громад, представники громадськості, засобів масової інформації.

Перед початком заходу, організованого Українським інститутом міжнародної політики (УІМП) та Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні, для журналістів відбувся прес-брифінг, під час якого народний депутат України Олександр Кодола та представник відділу взаємодії з громадськістю Мінрегіонбуду України Лідія Євтушенко відповіли на численні запитання журналістів.
Як зазначалося, метою проекту є інформування та роз'яснення особливостей та переваг децентралізації влади на прикладі найкращих світових практик, подолання стереотипних уявлень населення про децентралізацію в Україні.
Відкрив роботу семінару координатор групи транскордонного та міжрегіонального співробітництва Платформи громадянського суспільства Договору про асоціацію Україна-ЄС Ростислав Томенчук.
Експертами Мінрегіонбуду, УІМП, столичних навчальних вишів під час семінару було висвітлено міжнародний досвід реформ з децентралізації влади, принципи нової системи повноважень та підзвітності місцевих органів влади в Україні після впровадження відповідних реформ, архітектури місцевих фінансів – перерозподіл місцевих та загальнонаціональних податків, ресурсна база для виконання нових повноважень органами місцевого самоврядування...
В ході семінару прозвучали виступи на тему: «Децентралізація, федералізація, місцева демократія: терміни та моделі»; «Зміна повноважень та підзвітності місцевих органів влади як ключова особливість реформи з децентралізації в Україні»; «Кращі іноземні практики децентралізації. Переваги, слабкі сторони та характерні особливості. Приклад Польщі», інші.
Підсумовуючи їх, можна акцентувати увагу на тому, що в числі позитивних перемін, які очікуються після добровільного об'єднання територіальних громад (далі - ОТГ), названі:
- ОТГ отримає статус і повноваження міста обласного значення, що передбачає прямі стосунки з державним бюджетом;
- можливість здійснення місцевих і зовнішніх запозичень;
- використання коштів Держфонду регіонального розвитку для формування інфраструктури;
-самостійне визначення ОПГ власних пріоритетів розвитку, залучення інвестицій та формування місцевого бюджету за рахунок переданих державою на місця податків;
-гарантування державної фінансової підтримки слабших громад через надання базової субвенції;
- право створювати в ОПГ власну муніципальну міліцію;
- розподілення земель районного підпорядкування між ОПГ та багато інших позитивних моментів.
Була вислухані і різні думки щодо порушеної на семінарі теми з боку голів районних рад, керівників територіальних громад і представників громадських організацій Чернігівщини. На що організатори заходу запевнили: слушні зауваження та пропозиції будуть обов'язково враховані в подальшій роботі з реформування і децентралізації влади в державі.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.