Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 грудня, 19:00:06

Децентралізація влади: подолання стереотипів щодо ставлення до реформ

11.06.2015   07:56Агенцiя

Про це 10 червня, в конференц-залі обласної ради йшлося на семінарі за темою: «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив». До участі в ньому були запрошені голови районних рад, керівники територіальних громад, представники громадськості, засобів масової інформації.

Перед початком заходу, організованого Українським інститутом міжнародної політики (УІМП) та Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні, для журналістів відбувся прес-брифінг, під час якого народний депутат України Олександр Кодола та представник відділу взаємодії з громадськістю Мінрегіонбуду України Лідія Євтушенко відповіли на численні запитання журналістів.

Як зазначалося, метою проекту є інформування та роз'яснення особливостей та переваг децентралізації влади на прикладі найкращих світових практик, подолання стереотипних уявлень населення про децентралізацію в Україні.

Відкрив роботу семінару координатор групи транскордонного та міжрегіонального співробітництва Платформи громадянського суспільства Договору про асоціацію Україна-ЄС Ростислав Томенчук.

Експертами Мінрегіонбуду, УІМП, столичних навчальних вишів під час семінару було висвітлено міжнародний досвід реформ з децентралізації влади, принципи нової системи повноважень та підзвітності місцевих органів влади в Україні після впровадження відповідних реформ, архітектури місцевих фінансів – перерозподіл місцевих та загальнонаціональних податків, ресурсна база для виконання нових повноважень органами місцевого самоврядування...

В ході семінару прозвучали виступи на тему: «Децентралізація, федералізація, місцева демократія: терміни та моделі»; «Зміна повноважень та підзвітності місцевих органів влади як ключова особливість реформи з децентралізації в Україні»; «Кращі іноземні практики децентралізації. Переваги, слабкі сторони та характерні особливості. Приклад Польщі», інші.

Підсумовуючи їх, можна акцентувати увагу на тому, що в числі позитивних перемін, які очікуються після добровільного об'єднання територіальних громад (далі - ОТГ), названі:
- ОТГ отримає статус і повноваження міста обласного значення, що передбачає прямі стосунки з державним бюджетом;
- можливість здійснення місцевих і зовнішніх запозичень;
- використання коштів Держфонду регіонального розвитку для формування інфраструктури;
-самостійне визначення ОПГ власних пріоритетів розвитку, залучення інвестицій та формування місцевого бюджету за рахунок переданих державою на місця податків;
-гарантування державної фінансової підтримки слабших громад через надання базової субвенції;
- право створювати в ОПГ власну муніципальну міліцію;
- розподілення земель районного підпорядкування між ОПГ та багато інших позитивних моментів.

Була вислухані і різні думки щодо порушеної на семінарі теми з боку голів районних рад, керівників територіальних громад і представників громадських організацій Чернігівщини. На що організатори заходу запевнили: слушні зауваження та пропозиції будуть обов'язково враховані в подальшій роботі з реформування і децентралізації влади в державі.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини