Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 08:49:18

Жителі сіл і селищ області вирішують, з ким і як об’єднуватися в ході територіальної реформи. ВІДЕО

08.06.2015   08:13Агенцiя

Виникають дискусії, які ми прослідкуємо на прикладі Ічнянського району. Тут вирішується питання: чи буде створена на базі району одна територіальна громада, чи дві – з центрами в самій Ічні і в Парафіївці.

Замість 22-х районів у складі нашої області, ймовірно, залишиться чотири або п’ять з центрами в найбільших містах. Це прогноз щодо територіальної реформи, який випливає з норм Закону про об’єднання територіальних громад і з методики, затвердженої Кабінетом міністрів.

От для прикладу Ічнянський район: порівняно з багатьма іншими досить розвинений економічно, а тим не менше його не буде.

Теперішні сільради за законом на добровільних засадах об’єднуватимуться в більші, ніж зараз, територіальні громади. Отже якщо вже входити до складу більшої адміністративної одиниці, то хоча б як одна територіальна громада — таку думку висловили в Ічні.

Але зі свого боку громада Парафіївки висловила бажання зробити своє селище центром окремої майбутньої громади. Вже більше року тому селище стало одним з місць проведення пілотного проекту з територіальної реформи. Тепер парафіївці пропонують десятьом сільрадам Ічнянського району приєднатися до них. За законом державна допомога виділятиметься на територіальну громаду, і керівник буде теж обиратися громадою, а не призначатися.

А в районі з 29-ти центрів місцевих рад тільки Ічня й Парафіївка вкладаються в норми, запропоновані методикою Кабміну (за кількістю населення, зокрема й дітей дошкільного й шкільного віку та за наявністю соціальних закладів).

У Парафіївці й сусідній Іваниці провели передбачені законом громадські слухання, учасники яких висловилися за об’єднання.

На черзі громадські слухання ще в восьми селах поблизу Парафіївки. Голосування громад має бути закріплене на сесіях сільрад, а результати передані до обласної ради і згодом до Кабміну для прийняття рішення щодо територіальних змін. Оскільки, таким чином, почалася дискусія: дві буде громади на Ічнянщині чи одна – то прозвучали перестороги, що з боку районного керівництва може бути задіяний адміністративний ресурс, щоб зберегти центр тільки в Ічні і відповідно теперішні посади.

Зі свого боку керівництво району заперечує припущення про адміністративний тиск і стверджує, що в усьому вони орієнтуються на волевиявлення громад.

В усякому разі робочі групи з питань територіальної реформи при головах райдержадміністрацій працюють і в Ічні, і в інших районах області. Учасники груп сподіваються, що якщо і є певні амбіції у теперішніх посадових осіб, то все-таки вирішальними будуть не особисті інтереси, а громадські, притому висловлені прозоро й добровільно.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини