Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 01:45:13

Жителі сіл і селищ області вирішують, з ким і як об’єднуватися в ході територіальної реформи. ВІДЕО

08.06.2015   08:13Агенцiя

Виникають дискусії, які ми прослідкуємо на прикладі Ічнянського району. Тут вирішується питання: чи буде створена на базі району одна територіальна громада, чи дві – з центрами в самій Ічні і в Парафіївці.

Замість 22-х районів у складі нашої області, ймовірно, залишиться чотири або п’ять з центрами в найбільших містах. Це прогноз щодо територіальної реформи, який випливає з норм Закону про об’єднання територіальних громад і з методики, затвердженої Кабінетом міністрів.

От для прикладу Ічнянський район: порівняно з багатьма іншими досить розвинений економічно, а тим не менше його не буде.

Теперішні сільради за законом на добровільних засадах об’єднуватимуться в більші, ніж зараз, територіальні громади. Отже якщо вже входити до складу більшої адміністративної одиниці, то хоча б як одна територіальна громада — таку думку висловили в Ічні.

Але зі свого боку громада Парафіївки висловила бажання зробити своє селище центром окремої майбутньої громади. Вже більше року тому селище стало одним з місць проведення пілотного проекту з територіальної реформи. Тепер парафіївці пропонують десятьом сільрадам Ічнянського району приєднатися до них. За законом державна допомога виділятиметься на територіальну громаду, і керівник буде теж обиратися громадою, а не призначатися.

А в районі з 29-ти центрів місцевих рад тільки Ічня й Парафіївка вкладаються в норми, запропоновані методикою Кабміну (за кількістю населення, зокрема й дітей дошкільного й шкільного віку та за наявністю соціальних закладів).

У Парафіївці й сусідній Іваниці провели передбачені законом громадські слухання, учасники яких висловилися за об’єднання.

На черзі громадські слухання ще в восьми селах поблизу Парафіївки. Голосування громад має бути закріплене на сесіях сільрад, а результати передані до обласної ради і згодом до Кабміну для прийняття рішення щодо територіальних змін. Оскільки, таким чином, почалася дискусія: дві буде громади на Ічнянщині чи одна – то прозвучали перестороги, що з боку районного керівництва може бути задіяний адміністративний ресурс, щоб зберегти центр тільки в Ічні і відповідно теперішні посади.

Зі свого боку керівництво району заперечує припущення про адміністративний тиск і стверджує, що в усьому вони орієнтуються на волевиявлення громад.

В усякому разі робочі групи з питань територіальної реформи при головах райдержадміністрацій працюють і в Ічні, і в інших районах області. Учасники груп сподіваються, що якщо і є певні амбіції у теперішніх посадових осіб, то все-таки вирішальними будуть не особисті інтереси, а громадські, притому висловлені прозоро й добровільно.

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).