Факти порушень у діяльності регіонального ландшафтного парку "Ялівщина" можуть потрапити на стіл прокурора
Громада Чернігова стривожена відсутністю дій керівництва комунального закладу РЛП "Ялівщина" щодо владнання ситуації навколо екологічних викликів ландшафтного парку.

Про це активісти міста повідомили Сергія Березенка, голову Ради регіонального розвитку Чернігівщини в рамках візиту Міністра екології та природних ресурсів України Ігоря Шевченка по екологічних об'єктах нашого міста.
Сергій Березенко наголосив, що початок вирішення проблеми лежить у площині комунікації громади та обласного керівництва і запропонував механізм по владнанню ситуації.
- РЛП "Ялівщина" - комунальне підприємство Чернігівської обласної ради, керівником якого є депутат облради. Це проблема комунального характеру. Треба, аби громада міста задала це питання самій обласній раді та її керівництву. Ні я, як Голова ради регіонального розвитку Чернігівщини, ні міністр екології та природних Ресурсів України не можемо впливати на думку громади. Але, всі ті документи та зауваження, які нам сьогодні передали отримають свою оцінку, - сказав Сергій Березенко.
За словами очільника Ради регіонального розвитку, якщо фактипорушень, викладені у документах, наданих громадою, підтвердяться, вони будуть передані до прокуратури. Якщо буде відкрито кримінальне впровадження, то в його рамках до справи може підключитися екологічна інспекція Міністерства екології та природних ресурсів України, яка дуже детально все вивчить. - Сьогодні існує мараторій на перевірки. Але їх можна здійснювати в рамках кримінального провадження. Якщо факти порушень у діяльності РЛП "Ялівщина" будуть зафіксовані, тоді будуть вжиті відповідні заходи, - розповів Ігор Шевченко, міністр екології та природних ресурсів України.
Нагадаємо суть проблеми.17.06.2014 р. було створено комунальний заклад "Регіональний ландшафтний парк "Ялівщина" Чернігівської обласної ради.Всупереч вимогам громадськості призначення на посаду директора КЗ "РЛП Ялівщина" (депутата Чернігівської обласної ради, мешканця м. Києва, Мороза О. В.) відбулося без оголошення конкурсу та без громадського обговорення кандидатури. Громадськість дорікає, що працювати з Морозом неможливо. Це зумовлено тим, що приміщення та стаціонарних телефонів комунальний заклад не має. Сам директор з'являвся в Чернігові тільки на час сесій обласної ради, не дивлячись на те, що нарахування заробітної плати здійснюється постійно.
До того ж, річка Стрижень, яка протікає через парк має високий рівень забруднення через зливні (після дощів), талі весняні води, відсутність очисних споруд. Раніше вже виділялися кошти на її очистку, але Стрижень зацвів з новою силою. Чернігівці не хочуть жити на болоті, а нове керівництво, на їхню думку, не здатне впоратися з проблемами.
PR
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.