Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 березня, 16:02:56

"Зі шкільної лави в парламентське крісло" – це нонсенс

06.05.2015   14:38Агенцiя

Перед тим, як робити спробу стати депутатами парламенту, українським політикам варто було б пройти через горнило боротьби за депутатські мандати рад місцевого рівня та, в разі успіху, через досвід роботи в органах влади на місцях,

– таку думку висловили політичні експерти та представники громадськості Чернігова, які були учасниками засідання Дискусійного клубу «Експертна думка». Захід відбувся 5 травня в обласному центрі.

«Кожен політик мусить мати так званий «репутаційний капітал», – переконана координатор виборчих і парламентських програм Громадської мережі «Опора» Ольга Айвазовська. – А цей капітал набувається лише з часом і досвідом. Такою є міжнародна практика. В західних демократіях шлях політика за схемою «знизу – догори» є абсолютно природним. На відміну від українських реалій. На жаль».

«Звичний для України «порядок» – «зі шкільної лави – в парламентське крісло» є нонсенсом, – вважає чернігівський політичний експерт Сергій Соломаха. – Такого немає в цивілізованих країнах. Людина мала б попрацювати на рівні села, району, міста чи області, – тільки тоді вона здобула б досвід для того, щоб іти у Верховну Раду вирішувати долю країни. А у нас? Порівняю це з ситуацією у війську: сержант навчає відділення; коли ж він стає лейтенантом, то навчає сержантів; далі, ставши полковником, навчає лейтенантів і капітанів. Щоб вміло навчати капітанів (себто, приймати закони), потрібен досвід».

Згодна з експертами і представник громадськості, голова Чернігівської профспілки підприємців Олена Варнакова: «В наших реаліях так, – щойно політик «вилупиться з яйця», він одразу прагне стати «головною куркою». А непогано було б побути і «курчам». Це допомогло б набути такого досвіду, щоб потім з розумом працювати і у Верховній Раді. Багато проблем держава і громадянин мають через те, що парламентарі є недосвідченими, відірваними від потреб регіонів, міст та районів людьми. Це просто біда, що всі хочуть у парламент, не думаючи про те, що громади міст і сіл мають право на серйозних і адекватних представників у місцевих радах».

«Якщо для парламентської виборчої кампанії потрібні лише стратегія і гроші, то для боротьби, скажімо, на муніципальних виборах кандидату-політику необхідний авторитет, довіра виборця, який знає його, довіряє і як людині, і як політику. Тож і виходить, що у нас часом перемогти на місцевих виборах важче, аніж пройти у Верховну Раду», – додає політичний експерт Юрій Паперний.

Учасники засідання «Експертної думки» обговорили концепцію нового виборчого законодавства. Йшлося як про місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня 2015 року, так і про долю майбутніх парламентських кампаній.

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».