Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 02:15:58

“Європейські традиції місцевого самоврядування в Україні”

05.10.2011   12:59Агенцiя

За цією темою у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій проходить кількаденний семінар, в рамках якого 4 жовтня голова обласної ради Анатолій Мельник разом зі своїм першим заступником Іваном Коробкою та заступником Валентином Мельничуком зустрілися із заступниками голів районних рад, що тут навчаються.

Олена Костевич

Олена Костевич

Зустріч була присвячена темі співпраці органів місцевого самоврядування щодо ефективного вирішення питань життєдіяльності територіальних громад області.
Анатолій Мельник, зокрема, зазначив, що повсякденна робота місцевих рад вимагає впровадження сучасних форм і методів управління, налагодженої співпраці між усіма гілками органів влади.

Під час свого виступу він особливо зупинився на досвіді роботи постійних комісій облради. Зокрема акцентував увагу на діяльності комісії з питань агропромислового розвитку, земельних відносин, екології та природних ресурсів, яка на даний час опрацьовує комплекс проблем пов’язаних з складністю та довготривалістю видачі громадянам державних актів на земельні ділянки. Для розв’язання цього питання комісією підготовлено Звернення до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин стосовно внесення змін до чинного законодавства для спрощення процедури проходження технічної документації із землеустрою щодо виготовлення державних актів.
Було відзначено таку форму роботи постійних комісій, як виїзні засідання, коли безпосередньо в територіальних громадах вивчаються життєво важливі питання. Цей досвід гідний наслідування і в районах.

Продуктивності депутатської роботи і поінформованості населення в області сприяє “Єдиний день депутата”. В цьому скликанні він проходить разом з єдиним днем інформування органами виконавчої влади трудових колективів і населення. Поєднання цих заходів сприяло вирішенню багатьох проблемних питань на місцях.
Пріоритетом в роботі обласної ради є зміцнення зв’язків та взаємодії між радами всіх рівнів щодо розв’язання повсякденних проблем територіальних громад.
Значною мірою цьому сприяє діяльність обласної Асоціації “Ради Чернігівщини”, до складу якої входять голови районних рад та міські голови Ніжина, Прилук і Чернігова, а також Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, у складі якої міські та селищні голови населених пунктів, які є районними центрами.
Підписано угоди в рамках Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, для участі в другій фазі якого увійшли шість районів (Бахмацький, Городнянський, Корюківський, Куликівський, Чернігівський, Щорський).

В шостому скликанні було започатковано проведення в районах області нового за змістом заходу – День обласної ради. Це консультативно-методичний захід, в ході якого розглядаються актуальні питання організації роботи органів місцевого самоврядування. Такі заходи вже відбулися у п’яти районах: Ніжинському, Носівському, Семенівському, Прилуцькому та Бахмацькому. Мета їх – надання практичної допомоги.

Окремо Анатолій Мельник зупинився і на деяких документах, що були прийняті на останній сесії обласної ради. Зокрема, це Звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 року №835 “Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг”.

Іван Коробка у своєму слові до учасників семінару акцентував увагу на необхідності своєчасного і ефективного освоєння коштів, виділених депутатам обласної ради на виконання депутатських повноважень. Всього планується передбачити видатки обласного бюджету на зазначені цілі в загальній сумі 1млн. грн., або – по 10 тис. грн в розрахунку на кожного депутата. Він закликав заступників голів районних рад допомогти депутатам зорієнтуватися і направити ці кошти на першочергові цілі.


У свою чергу, Валентин Мельничук проінформував заступників голів районних рад про специфіку взаємовідносин між органами місцевого самоврядування, виконавчої влади та депутатським корпусом усіх рівнів. Розповів про вплив такої співпраці на прийняття рішень та ефективне виконання затверджених радами галузевих програм, що повинно позитивно впливати на розвиток територіальних громад Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів 16:56

Шоколадні торти - це насолода, це шоколадний смак, неперевершений аромат і ... бажання куштувати ще і ще. Отже, для всіх поціновувачів шоколадного мистецтва пропонуємо тріо смачних десертів - торт "Їжа диявола", Брауні та Захер.

5 кавових коктейлів для спекотного літа 16:38

Жоден пристойний кавоман не зможе обійтися без улюбленого напою навіть у найспекотніші дні літа. Але варити звичайну кави необов’язково — можна зробити кавовий коктейль!

Солодке життя - знамениті шоколадні торти й тістечка 16:33

Нумо зізнаймось собі у тому, що старий добрий шоколадний торт допомагає людям жити; мені він точно допомагає" Одрі Хепберн

25 цікавих фактів про зуби 15:49

Наши зубы помогают нам наслаждаться вкусной едой. Но что мы знаем о зубах, кроме того, что их нужно чистить?

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року 15:42

13 липня Меркурій зупинився, ця планета характеризує – мислення і комунікації. Меркурій готується перейти в фазу прямолінійного руху, після періоду ретроградності. Якості і характеристики цієї планети спрямовуються винятково на реалізацію індивідуальності. Протягом цього тижня люди не схильні відволікатися і розпорошуватися на сторонні моменти. Більшості легше сконцентруватися на справі і досягти швидких результатів, що позитивно впливає на ділову сферу, здатність до комунікації, вирішення питань купівлі-продажу.