Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 07:11:14

“Європейські традиції місцевого самоврядування в Україні”

05.10.2011   12:59Агенцiя

За цією темою у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій проходить кількаденний семінар, в рамках якого 4 жовтня голова обласної ради Анатолій Мельник разом зі своїм першим заступником Іваном Коробкою та заступником Валентином Мельничуком зустрілися із заступниками голів районних рад, що тут навчаються.

Олена Костевич

Олена Костевич

Зустріч була присвячена темі співпраці органів місцевого самоврядування щодо ефективного вирішення питань життєдіяльності територіальних громад області.
Анатолій Мельник, зокрема, зазначив, що повсякденна робота місцевих рад вимагає впровадження сучасних форм і методів управління, налагодженої співпраці між усіма гілками органів влади.

Під час свого виступу він особливо зупинився на досвіді роботи постійних комісій облради. Зокрема акцентував увагу на діяльності комісії з питань агропромислового розвитку, земельних відносин, екології та природних ресурсів, яка на даний час опрацьовує комплекс проблем пов’язаних з складністю та довготривалістю видачі громадянам державних актів на земельні ділянки. Для розв’язання цього питання комісією підготовлено Звернення до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин стосовно внесення змін до чинного законодавства для спрощення процедури проходження технічної документації із землеустрою щодо виготовлення державних актів.
Було відзначено таку форму роботи постійних комісій, як виїзні засідання, коли безпосередньо в територіальних громадах вивчаються життєво важливі питання. Цей досвід гідний наслідування і в районах.

Продуктивності депутатської роботи і поінформованості населення в області сприяє “Єдиний день депутата”. В цьому скликанні він проходить разом з єдиним днем інформування органами виконавчої влади трудових колективів і населення. Поєднання цих заходів сприяло вирішенню багатьох проблемних питань на місцях.
Пріоритетом в роботі обласної ради є зміцнення зв’язків та взаємодії між радами всіх рівнів щодо розв’язання повсякденних проблем територіальних громад.
Значною мірою цьому сприяє діяльність обласної Асоціації “Ради Чернігівщини”, до складу якої входять голови районних рад та міські голови Ніжина, Прилук і Чернігова, а також Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, у складі якої міські та селищні голови населених пунктів, які є районними центрами.
Підписано угоди в рамках Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, для участі в другій фазі якого увійшли шість районів (Бахмацький, Городнянський, Корюківський, Куликівський, Чернігівський, Щорський).

В шостому скликанні було започатковано проведення в районах області нового за змістом заходу – День обласної ради. Це консультативно-методичний захід, в ході якого розглядаються актуальні питання організації роботи органів місцевого самоврядування. Такі заходи вже відбулися у п’яти районах: Ніжинському, Носівському, Семенівському, Прилуцькому та Бахмацькому. Мета їх – надання практичної допомоги.

Окремо Анатолій Мельник зупинився і на деяких документах, що були прийняті на останній сесії обласної ради. Зокрема, це Звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 року №835 “Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг”.

Іван Коробка у своєму слові до учасників семінару акцентував увагу на необхідності своєчасного і ефективного освоєння коштів, виділених депутатам обласної ради на виконання депутатських повноважень. Всього планується передбачити видатки обласного бюджету на зазначені цілі в загальній сумі 1млн. грн., або – по 10 тис. грн в розрахунку на кожного депутата. Він закликав заступників голів районних рад допомогти депутатам зорієнтуватися і направити ці кошти на першочергові цілі.


У свою чергу, Валентин Мельничук проінформував заступників голів районних рад про специфіку взаємовідносин між органами місцевого самоврядування, виконавчої влади та депутатським корпусом усіх рівнів. Розповів про вплив такої співпраці на прийняття рішень та ефективне виконання затверджених радами галузевих програм, що повинно позитивно впливати на розвиток територіальних громад Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.