Відбулася 66 сесія Ніжинської міської ради
У четвер, 23 квітня, у Великому залі міської ради відбулось чергова 66-а сесія Ніжинської міської ради. Незважаючи на, здавалось б, рядову за запланованими проектам рішень подію, сесійний зал виявився вщерть заповненим, реєстрація присутніх відбувалася перед входом до залу, а на вході чергувала міліція.

Повідомляє mynizhyn.com.
Однією з причин такої уваги до сесії, можливо, було питання торгівлі на вулиці Московській, адже чергова дата, коли має бути звільнена вулиця – 1 травня. Нагадаємо, попередня була 1 квітня. Тому значна кількість присутніх і була саме представниками підприємців. Надовго вони не затрималися, і почувши порядок денний вони зібралися у кутку зали засідань, а потім і залишили його, щоб повернутись ближче до кінця засідання.
Проте вже у кінці до них особливо ніхто і не прислухався. Аргументи підприємців стосовно того що ринок на Московській потрібно залишити залишилися майже незмінними: немає дозволу на торгівлю по вулиці Орджонікідзе від екологів, є судова заборона на ведення торгівлі в тому місці, там до цього часу ведеться торгівля свинями, під час ведення торгівлі Остер буде забруднений сміттям тощо.
Фактично в хід ідуть будь-які причини, аби лише не залишати Московську. Коротка але гостра дискусія між опонентами та взаємні звинувачення припинились на час виконання гімну України під час закриття сесії, але продовжились в коридорі та навіть на порозі міської ради.
Ще одним не до кінця вирішеним питанням стало надання земельних ділянок військовослужбовцям, які брали участь у бойових діях на сході. Вже по ходу затвердження проекту рішень виявилось, що не всіх влаштовують місця вказаних ділянок та їх розміри. Звичайно ж не вистачає самих ділянок, їх трохи більше 20, а потрібно буде, враховуючи кількість військовослужбовців – не менше тисячі.
Крім того існує інша проблема – військовослужбовці та їх рідні, частіше за все, не знають як оформити необхідні для отримання ділянки документи, а тим часом ті, хто знає як правильно це зробити і роблять відповідні подання.
Земельний відділ по закону не може їм відмовити, а депутати міської ради не завжди розбираються у деталях і виділяють землю. Та і як розібратися у справі дуже часто важко. Наприклад, сім’я користувалася землею, яку використовувала як город впродовж 35 років, але не оформлювала документів, одного дня відділ архітектури розділив територію що знаходилася під земельною ділянкою, на частини по 10 сотих під забудову.
Тепер родина зробила подання на отримання у власність двох ділянок – для доньки і невістки і підготувала необхідні документи. Але ж те що для когось город для іншого згодом може стати житлом.
Військовослужбовці мають першочергове право на ділянку як учасники АТО, а колишні господарі мають таке ж право – за правом користування понад 15 років. Як вирішити такі питання?
Звичайно ж військовослужбовці сказали своє слово, адже вони не згодні отримувати землю невідомо коли і, так само, невідомо де, тоді як зараз вона розподіляється в межах міста. Лунали звинувачення і в бік депутатів, нібито вони виділяють і виділяли такі ділянки для себе і своїх родичів. Але конкретно хто, коли і кому – ніхто відкрито не сказав.
З приємного на сесії отцю Сергію Чечину, який постійно їздить на схід і допомагає бійцям присвоєно звання Почесного громадянина Ніжина. Хоча його самого не було на сесії, але присутні привітали його аплодисментами.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.