Долю залізничної лікарні треба вирішувати не в Чернігові
У Чернігові сформовано оптимальну мережу медичних закладів, здатних надавати кваліфіковану медичну допомогу жителям міста. На цьому наголошують в управлінні охорони здоров’я міської ради, повідомляє Відділ зв’язків з громадськістю міської ради.

- На утримання медичної сфери міста державна субвенція складає лише 192 млн.грн. при реальній потребі як мінімум 235 млн.грн. Фактично ці зобов’язання, а також розрахунки за енергоносії та інші важливі витрати лягають виключно на міський бюджет. Тож брати на баланс залізничну лікарню, яка виявилася непотрібною державі, місто не має ні реальної потреби, ні фінансової змоги, - коментує секретар міської ради Владислав Кухар ситуацію щодо подальшої долі вузлової лікарні станції Чернігів, яка належала Південно-Західній залізниці.
Невідомо, якими критеріями керувалася залізниця при перетворенні на Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця», забравши до свого статутного капіталу по кілька лікарень у Києві, Харкові, Одесі, Львові, Дніпропетровську та Донецьку. Проте чернігівська залізнична лікарня стала зайвою. І якщо вже говорити про те, хто переймається її бідами, то Чернігівська міська рада вже, як то кажуть, била в усі дзвони.
- Ми написали безліч листів до центральних органів влади – і я, і міський голова, і його заступник Віктор Бистров, який очолює фінуправління, - розповідає В. Кухар. Натомість, від керівництва Укрзалізниці жодного звернення по цій лікарні немає й досі! Таке враження, що заклад разом із колективом просто кинули напризволяще.
Крім того, як з’ясувалося, перед чернігівською залізничною лікарнею держава заборгувала ще з минулого року.
Наприкінці січня під час селекторної наради з керівниками медичної галузі Віце-прем'єр-міністр В’ячеслав Кириленко пообіцяв у тримісячний термін прописати механізм виконання законодавчих змін у фінансуванні закладів охорони здоров’я. Уже закінчується перша декада квітня, а жодних роз’яснень немає.
- Місто не може ризикувати станом існуючої системи охорони здоров’я і брати на себе додатковий тягар в умовах жорсткої економії бюджетних коштів, - переконаний секретар міської ради.
Міністерство інфраструктури України, до сфери управління якого наразі відноситься вузлова лікарня станції Чернігів, замовчує той факт, що для передачі закладу на баланс міста необхідно буде спочатку ліквідувати заклад і звільнити всіх його працівників. Чи готовий до цього колектив, який і так без зарплати від початку року?
Дивно, однак на неодноразові пропозиції Державного науково-випробувального центру Збройних сил України, який дислокується в Чернігові, прийняти лікарню в своє підпорядкування і хоч завтра платити зарплату лікарям і персоналу головний лікар Григорій Демченко мовчить…
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.