Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 07:22:34

Міністерство інфраструктури закликає міську раду Чернігова забезпечити гарантоване право медиків на заробітну плату, а громадян - на медичну допомогу

08.04.2015   08:43

Місцеві органи влади Чернігова та Житомира саботують процес передачі залізничних лікарень з балансу залізниць місцевим громадам. Це призводить до виникнення у медичних закладів заборгованості по зарплаті, комунальним та іншим платежам. А також ставить під загрозу процес надання медичних послуг жителям міст і, зокрема, залізничникам, від своєчасного обслуговування яких досить часто залежить безпека залізничних пасажирських і вантажних перевезень. Міністерство інфраструктури закликає місцеву владу забезпечити гарантоване право медиків на заробітну плату, а громадян – на медичну допомогу.

01.01.2015 набрав чинність Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», який вимагає у місячний строк забезпечити передачу з державної власності у комунальну 79 медзакладів Укрзалізниці. Проте, органи місцевого самоврядування Чернігова в особі міського голови Соколова О.В відмовили вузловій лікарні станції «Чернігів» у відкритті рахунку в Казначействі та виділенні будь-якого фінансування закладу. Через це 77 співробітників лікарні з січня 2015 року не отримують заробітну плату. 13 березня 2015 прокуратурою Чернігівської області заявлено позов до суду з вимогою зобов'язати міську владу прийняти в комунальну власність чернігівської громади вузлову лікарню станції Чернігів Південно-Західної залізниці.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради вузлова поліклініка станції Житомир Південно-Західної залізниці була передана до комунальної установи «Центральна міська лікарня №1» як окремий структурний підрозділ. 37 працівникам поліклініки надали можливість працевлаштування, але заробітну плату за січень-лютий 2015 року міська влада платити відмовилась, незважаючи на те, що кошти від держави, необхідні на забезпечення нормальної роботи медзакладу, до місцевого бюджету надійшли.

Міністерство інфраструктури заявляє, що відмова у фінансуванні закладів є грубим порушенням вимог законодавства, а саме статті 49 Конституції України, статті 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та інших нормативно-правових актів. Такі неправомірні дії міських органів влади Чернігова та Житомира призводять до заборгованості по заробітній платі перед працівниками медичних закладів, утворення та зростання заборгованості з виплати загальнообов'язкових внесків, комунальних платежів, чим ставлять під загрозу роботу медзакладів, і як наслідок – безпеку руху поїздів.


Довідкова інформація.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» визначено перелік усіх залізничних медичних закладів, які передаються на баланс місцевих органів самоврядування. З дня набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» у місячний строк необхідно забезпечити передачу з державної власності у комунальну власність 79 медзакладів Укрзалізниці.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 № 11 затверджено Порядок та умови надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, відповідно до якого обласні та районні державні адміністрації зобов’язані забезпечити проведення своєчасної та у повному обсязі оплати праці працівників бюджетних установ і розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами сфери охорони здоров’я, не допускаючи жодного прострочення заборгованості.

Станом на 02.04.2015 відкрито рахунки для 90% лікарень, отримано медичні субвенції на суму 111,6 млн. грн. Частина відомчих медичних закладів залізничного транспорту знаходиться в зоні активних бойових дій Луганської та Донецької областей і тому зі зрозумілих причин порядок фінансування та перепідпорядкування до місцевих органів влади не може бути забезпечений повністю. Винятком є вузлові лікарні станцій Чернігів та Житомир, де процес включення цих медзакладів до мережі управління МОЗ на місцевому рівні блокується місцевими та обласними радами.


http://www.mtu.gov.ua/uk/news/49985.html

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини