Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 00:19:16

Що робити малим сільгоспвиробникам в умовах виконання Угоди про асоціацію з ЄС?

07.03.2015   09:43Агенцiя

Про можливості розвитку дрібного підприємництва в сільській місцевості, розвитку тваринництва та рослинництва, участь місцевої влади у розвитку сільських територій йшлося під час веб-конференції «Практичні рекомендації для малих виробників сільськогосподарської продукції в умовах виконання Угоди про асоціацію з ЄС».

Під час веб-конференції місцеві експерти у сфері агропромислового розвитку презентували практичні рекомендації для малих виробників сільськогосподарської продукції в умовах виконання Угоди про асоціацію з ЄС, які у підсумку мають бути представлені у форматі брошури з інфографікою. У зустрічі взяли участь фахівці у сфері АПК з 9 областей України, які розповіли про місцеву специфіку та діяльність малих виробників сільськогосподарської продукції у своїх регіонах.

Експерти представили переваги Угоди про асоціацію з ЄС для розвитку аграрного сектору України та розповіли про роль місцевої влади у розвитку сільських територій, навели приклади ініціатив для розвитку територіальних громад.

На думку фахівців, важливою умовою для розвитку сільських територій є оновлення підходів до організації сільськогосподарського виробництва, в якому ключовим моментом має бути переробка та доведення продукції до споживача в готовому вигляді. Оскільки зараз Україна втрачає значні прибутки через торгівлю лише сировиною. Важливим пріоритетом у розвитку села мають стати види економічної діяльності, не пов’язані безпосередньо з виробництвом с/г продукції (ремонт та обслуговування с/г техніки, відродження традиційних промислів, сільський туризм, побутові, соціальні послуги тощо).

Експерти розповіли про переваги сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОКів) як один з шляхів до організації дрібного підприємництва на селі. Їх утворення сприятиме вирішенню питань щодо витрат виробників на придбання техніки, впровадження нових технологій та подальшого збуту отриманої продукції.

Водночас фахівці з інших областей наголосили на необхідності тісної взаємодії місцевої влади та громадськості, а також включення до рекомендацій положень вітчизняного законодавства щодо зобов’язань та пільг для малих сільгоспвиробників. Також було обговорено напрямки подальшої співпраці у поширенні цих рекомендацій до самих виробників.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.