Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 5 липня, 05:54:54

Активісти поцікавились, в якому кабінеті "ховають" місцеві ініціативи

02.02.2015   13:11

«Увімкніть місцеві ініціативи в Чернігові», – з такою іронічною та водночас серйозною вимогою до міського голови та представницького органу Чернігівської міської ради звернулись громадські діячі Чернігова 30 січня на пленарному засіданні міської ради. На перший погляд, депутати схвально прийняли пропозицію, озвучену під час флеш-мобу. Однак, реакція очільника міста не була однозначною.

«З червня місяця в кабінетах міської ради чиновники «ховають» громадський проект Положення «Про місцеві ініціативи в місті Чернігові», - зазначає Ірина Черенько, громадська організація «Апельсин». - Щоб актуалізувати це питання, за три дні до початку сесії ми вкотре підняли проблему під час прес-конференції «Як звичайним чернігівцям винести питання на розгляд депутатів».

Логічним продовженням цього публічного заходу стала актуалізація проблеми для міського голови та депутатів, які отримали проект Положення та звернення з пропозицією винести на розгляд та проголосувати питання про визначення права громадян на місцеву ініціативу. За вимогою організаторів дійства, вони матимуть ще місяць, аби ознайомитися та проаналізувати зміст документу, а згодом проголосувати за прийняття Положення на сесії Чернігівської міської ради у лютому 2015 року.

«Ніякого політиканства. Лише суспільний інтерес лежить в основі наших дій. Ми розповсюдили звернення до депутатів та особисто Олександра Соколова, підписане представники найбільш відомих громадських організацій міста та області», – говорить Ольга Рись, Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.

«Цей документ є елементарним механізмом для громади міста, який дає право бути почутими та залученими до вирішення спільних проблем міста. Це, як підручник для вчителя, протокол для лікаря, посадова інструкція для чиновника», – коментує ситуацію Альона Шешеня, громадська організація «Маю право».

«Сьогодні і в Чернігові протестні настрої дуже високі. Мітинги під стінами органів влади та всередині них дуже часті. Причина частково полягає в тому, що громада протягом двадцяти років так і не отримала інших засобів, інструментів, що дозволяють впливати на покращення життя в Чернігові», – говорить Павло Пущенко, Освітній центр «Ініціатива».

«Місцеві ініціативи можуть стати єдиною на даний час можливістю для представників громади безпосередньо взяти участь в управлінні містом та впливати на процеси прийняття рішень. Це дійсно іспит для депутатів», – впевнений Роман Семешко, громадська організація «Чернігівський патруль».

«Інтерес громади в легітимізації цього Положення в тому, що воно дає можливість п’ятдесяти мешканцям міста, які бачать проблему і шлях її вирішення, виносити питання на розгляд сесії міськради, а не 30–ти тисячам, як наразі», – резюмує Тетяна Бойко.

Тож, на сьогодні питання місцевих ініціатив залишається відкритим, а попереду важкий місяць перемовин. Однак громадські діячі впевнені, що почують відповіді на свої питання, а вже в березні місцеві ініціативи «запрацюють», як то відбуваються в Ужгороді або Одесі.

Останні новини Чернігівщини

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу "Неймовірні села України 2022" 16:04

Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської 15:59

Дитячий будинок сімейного типу Тригубенків, в якому виховуються 10 дітей, позбавлених батьківського піклування, за потребою отримала під першої леді пральну машину, два планшети й телефон.

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи 15:48

На кордоні з рф у межах Чернігівської та Сумської областей росія продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил, а саме в прикордонних районах Брянської та Курської областей.

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії 15:43

П'ять громад Чернігівщини (Корюківська, Сновська, Новгород-Сіверська, Городнянська) визначені місцями проведення бойових дій. В області ані дня без обстрілів: мінометних і артилерійських по прикордонних населених пунктах або ж подалі, як-от до Десни чи Прилук, ракетами.

На Чернігівщині прикордонники знайшли диск із документами військової частини рф, яка брала участь у війні проти України 15:20

На носії знаходиться більше сотні гігабайт даних про зенітно-артилерійський підрозділ рф з-під москви: штатно-посадовий розпис з біографіями російських військових, технічна документація озброєння та військової техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини