Активісти поцікавились, в якому кабінеті "ховають" місцеві ініціативи
«Увімкніть місцеві ініціативи в Чернігові», – з такою іронічною та водночас серйозною вимогою до міського голови та представницького органу Чернігівської міської ради звернулись громадські діячі Чернігова 30 січня на пленарному засіданні міської ради. На перший погляд, депутати схвально прийняли пропозицію, озвучену під час флеш-мобу. Однак, реакція очільника міста не була однозначною.

«З червня місяця в кабінетах міської ради чиновники «ховають» громадський проект Положення «Про місцеві ініціативи в місті Чернігові», - зазначає Ірина Черенько, громадська організація «Апельсин». - Щоб актуалізувати це питання, за три дні до початку сесії ми вкотре підняли проблему під час прес-конференції «Як звичайним чернігівцям винести питання на розгляд депутатів».
Логічним продовженням цього публічного заходу стала актуалізація проблеми для міського голови та депутатів, які отримали проект Положення та звернення з пропозицією винести на розгляд та проголосувати питання про визначення права громадян на місцеву ініціативу. За вимогою організаторів дійства, вони матимуть ще місяць, аби ознайомитися та проаналізувати зміст документу, а згодом проголосувати за прийняття Положення на сесії Чернігівської міської ради у лютому 2015 року.
«Ніякого політиканства. Лише суспільний інтерес лежить в основі наших дій. Ми розповсюдили звернення до депутатів та особисто Олександра Соколова, підписане представники найбільш відомих громадських організацій міста та області», – говорить Ольга Рись, Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.
«Цей документ є елементарним механізмом для громади міста, який дає право бути почутими та залученими до вирішення спільних проблем міста. Це, як підручник для вчителя, протокол для лікаря, посадова інструкція для чиновника», – коментує ситуацію Альона Шешеня, громадська організація «Маю право».
«Сьогодні і в Чернігові протестні настрої дуже високі. Мітинги під стінами органів влади та всередині них дуже часті. Причина частково полягає в тому, що громада протягом двадцяти років так і не отримала інших засобів, інструментів, що дозволяють впливати на покращення життя в Чернігові», – говорить Павло Пущенко, Освітній центр «Ініціатива».
«Місцеві ініціативи можуть стати єдиною на даний час можливістю для представників громади безпосередньо взяти участь в управлінні містом та впливати на процеси прийняття рішень. Це дійсно іспит для депутатів», – впевнений Роман Семешко, громадська організація «Чернігівський патруль».
«Інтерес громади в легітимізації цього Положення в тому, що воно дає можливість п’ятдесяти мешканцям міста, які бачать проблему і шлях її вирішення, виносити питання на розгляд сесії міськради, а не 30–ти тисячам, як наразі», – резюмує Тетяна Бойко.
Тож, на сьогодні питання місцевих ініціатив залишається відкритим, а попереду важкий місяць перемовин. Однак громадські діячі впевнені, що почують відповіді на свої питання, а вже в березні місцеві ініціативи «запрацюють», як то відбуваються в Ужгороді або Одесі.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.