Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 22:29:12

Михайло Чечетов: "До влади мають прийти справжні патріоти, а не тушки"

02.02.2012   08:19Агенцiя

31 січня в експертному клубі "Чиста політика" відбулась звітна прес-конференція народного депутата України, першого заступника Голови фракції Партії регіонів в ВР Михайла Чечетова "Підсумки 2011 - плани та перспективи 2012".

Чечетов

Чечетов

Під час доповіді пан Чечетов зазначив, що не зважаючи на песимістичні прогнози розвитку країни заангажованими політичними "експертами" Україна увійшла в 2012 рік зі стабільним курсом гривні, приростом ВВП на 4%, підписаним бюджетом на газ ("не зважаючи на ганебний спадок минулого"), інфляцією в некритичні 4%, дефіцитом бюджету 2,5%, в той час, коли європейський стандарт становить 3% (для порівняння: дефіцит бюджету Греції та Італії скаладає 8-9%). Жодне з припущень не виправдалось - на відміну від багатьох європейських країн, для яких 2011 став роком справжніх випробувань, Україна впевнено увійшла в 2012 рік.

Політик зазначив, що проблем вистачає скрізь, зокрема, і у владі. Не всі менеджери є ефективними, отож їх необхідно змінювати, а це питання часу. Але ще більше проблем, на думку Михайла Чечетова, має опозиція.
 
"Європейські демократичні держави є сильними завдяки єдиній сильній демократичній владі, а влада є сильною завдяки єдиній демократичній опозиції. Хвороба ж нашої опозиції полягає в тому, що на чолі опозиційних партій часто стоять так звані "тушки"", - зазначає політик. Мова йдеться про політиків, які зраджуючи сподівання виборців мігрують до більш рейтингових політичних сил з метою скорішого досягнення особистих політичних цілей. Така опозиція не є ефективним опонентом, такий суперник не може впливати на ефективність влади. 
 
Михайло Чечетов акцентує, що жовтневі вибори до Верховної роботи не є головною подією року. Центральною подією має стати поетапна глибинна модернізація країни.

"Відмінність політиків від політиканів полягає в розумінні ключових віх у житті країни. Політик вбачає перспективу в модернізації, реформуванні країни, адже це шлях до відтворення, зростання економіки, підвищення соціальних стандартів, тощо. А політикан бачить перспективу в політичних ігрищах. До влади мають прийти справжні патріоти, а не тушки", - зазначає політик. 

Що стосується Закону про вибори, то тут є за що подякувати опозиції, вважає нардеп, адже в період прийняття Закону опоненти (як в середині країни, так і за її межами) нарікали на ймовірність його прийняття з наданням преференцій владі. Саме опозиція внесла зміни до закону на фінальній стадії його розробки, тим самим повністю відітнувши можливість спекуляцій на цю тему.

"На фінальній стадії підготовки Закону про вибори ми віддали його опозиції на доопрацювання. Опозиція внесла туди все, що хотіла. Сьогодні самими яскравими пропагандистами чесності, об'єктивності, прозорості Закону, який надасть рівні умови політичної конкуренції на виборчому ринку України є, перш за все, самі представники опозиції. Вони про це говорять скрізь - і в середині країни, і за її межами", - зазначає політик.
 
На думку Михайла Чечетова прийняття Закону про вибори є позитивним кроком в житті країни, адже ми отримуємо подвійну персоніфікацію відповідальності - на рівні держави (конкретна партія), на місцевому рівні (конкретний кандидат в мажоритарному окрузі). До, того ж, зазначає народний депутат, за новим Законом урівнюються конституційні можливості всіх 36 мільйонів виборців. За пропорційною виборчою системою в Парламент балотувались лише члени партій (2 млн. громадян), в той час як 34 млн. не мали такої можливості.

"Переконуйте людей і кожен з вас може балотуватись до Парламенту. Одна справа обирати розумних з 2 млн. громадян і зовсім інша - з 36 млн. Чому не хотіли це зробити раніше? Боялись конкуренції. Я гадаю, що Парламент оновиться як мінімум на 50%, через мажоритарку до нього увійдуть нові люди з числа тих 34 млн., які були раніше відсічені", - наголосив пан Чечетов.
Наприкінці зустрічі депутат ВР запевнив, що курс на модернізацію країни буде продовжено, економіка країни зростатиме й надалі, песимістичні сценарії, які малюють "доброзичливці" не виправдаються і, найголовніше - газове питання буде вирішене вже після березневих виборів Президента Росії.

"Розпочати війну легко, важко після укладення миру примирити душі і серця людей, - зазначає політик. - П'ять років помаранчевої влади тривала "газова війна" з Росією. Ми цю війну припинили, та холодок ще лишився. Є й інша складова питання - вибори. Припиняться політичні баталії, градус політичної температури в Росії спаде і ми знайдемо збалансоване рішення по газу, вигідне і Україні, і Росії, ціну на газ буде знижено. Ми маємо зробити так, щоб труба залишилась у власності України, а інтереси російських та європейських партнерів були сфокусовані на необхідності інвестувати в головну артерію постачання газу в Європу. Разом ми повинні збільшити прокачку газу через нашу газотранспортну  систему, тим самим збільшивши її капіталізацію".

"Модернізація ґрунтується на 3 китах: єдність країни, консолідація суспільства та політична стабільність. Варто підрубити щось одне - і конструкція починає хитатись, а тоді вже не до реформувань", - підсумував свій виступ гість експертного клубу "Чиста політика", народний депутат України Михайло Чечетов.

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини