Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 07:12:00

Міжрегіональна відеоконференція "Децентралізація влади як шлях для розвитку України та її регіонів. Загрози і ризики ідей федералізації"

27.12.2014   09:08

У чому насправді полягає сутність понять «федералізація» та «децентралізація» та як їх розуміють в сучасному українському суспільстві з’ясовували представники владних інституцій та науковці з Миколаєва, Херсона та Чернігова під час відеоконференції, що відбулася 26 грудня.

Співорганізаторами заходу виступили Херсонський, Миколаївський та Чернігівський обласні центри перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (далі – ЦППК).

Від Чернігова участь у заході взяли заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Ігор Слєзко; представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко та кандидат філософських наук, вчений секретар Чернігівського ЦППК Людмила Чабак.

На думку учасників відеоконференції процеси федералізації, трактовані певними колами як єдиний можливий вихід з сучасної кризи в Україні, насправді спрямовані на подальший розкол та поглиблення вже існуючих протиріч в нашій державі.

- Заклик до ідей федералізації не що інакше як втілення давно відомого імперського принципу «Розділяй та владарюй». Як маріонеткова більшовицька Донецько-Криворізька радянська республіка (1918 р.), так і сучасні терористичні «ДНР», «ЛНР» тощо були створені російським агресором проти Українського народу та його держави з метою загарбання й поневолення. Цю ідею сповідують не лише зовнішні агресори, а й місцеві олігархи, які на зразок середньовічних феодалів прагнуть загарбати певні території країни у свою власність. Олігархам чужі поняття демократії, місцевого самоврядування, вільного ринку й здорової конкуренції, - зазначив представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко, - справжня причина кризових явищ полягає в тому, що за 23 роки місцеве самоврядування в Україні так і не було наповнене реальним змістом.

- Питання федералізації України є штучним, не має жодних правових підстав та не сприймається в українському соціумі. Сьогодні відбувається тест на самоідентифікацію. Мешканці південних регіонів бачать себе в єдиній Україні. На часі стоїть завдання децентралізації влади та надання реальних повноважень громадам, - зауважила директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської облдержадміністрації Тетяна Скиба.

- Після останніх подій на Сході в області спостерігається небувалий сплеск патріотизму населення, активності громадських організацій, волонтерського руху. Поступово відбувається зміна свідомості і у переселенців зі східних територій України, - розповів заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Ігор Слєзко.

- Головною тезою сьогодення має стати об’єднання громадян України перед зовнішньою загрозою та розробка подальшої стратегій регіонального розвитку. Справжня децентралізація передбачає дотримання принципу верховенства права, досконалий бюджетний процес, фінансову дисципліну. І в цьому своє вирішальне слово має сказати також громадськість, - наголосив доцент кафедри соціально-економічної географії Херсонського державного університету, кандидат соціологічних наук; директор Центру досліджень південноукраїнського прикордоння Володимир Коробов.

- Для України важливо вести мову про оптимізацію відносин центральної та територіальної влади. При цьому слід спонукати саме ініціативу, здатність громадян до самоорганізації. Головне – досягти того, що вимагає життя, безпосередній зв'язок з реально існуючими проблемами та їх подальше вирішення», - зазначив доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри факультету політичних наук Чорноморського державного університету імені Петра Могили Микола Іванов.

Водночас присутні звернули увагу на зменшення зацікавленості та наявність певних упереджень до процесів децентралізації як у чиновницькому середовищі, так і серед широких кіл населення. Дехто боїться втратити посади, інші вважають, що реформи матимуть косметичний характер та нічого не змінять. Тому неодмінною складовою децентралізації повинні бути широкі інформаційні кампанії та кропітка просвітницька робота, які б чітко та зрозуміло висвітлювали сутність здійснюваних трансформацій та спонукали населення до активної участі у цих процесах.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.