Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 22:43:12

Виборча реформа: проблеми та перспективи. Результати експертного обговорення

22.12.2014   08:40

18 грудня відбувся круглий стіл "Виборча реформа: проблеми та перспективи" за участі народного депутата України Олександра Черненка. Учасниками обговорення також стали місцеві громадські активісти, політичні експерти та експерти виборчого права, правозахисники, освітяни, медійники.

Олександр Черненко, як екс-голова Комітету виборців України, впевнений: виборча реформа неможлива без реформи адміністративної. Зміни до Конституції, що стосуються децентралізації, мають вноситися раніше, ніж буде прийнятий Закон «Про місцеві вибори», вважає народний обранець. Депутати, приймаючи подібні закони, мають думати в першу чергу про виборців та членів виборчих комісій, щоб зробити процес волевиявлення максимально прозорим, вважає Олександр Черненко. На його думку, орієнтиром у цьому полі є Коаліційна угода Верховної Ради України VIII скликання. Головними її пунктами нардеп вважає проведення місцевих виборів у терміни, прописані в Конституції, вибори міських голів у великих містах в два тури, скорочення кількості депутатів місцевих рад. Сам народний депутат у питаннях скорочення представництв місцевих рад вважає доцільним «м’яке» скорочення та індивідуальний підхід до кожного представницького органу, адже деякі, у Чернігові в тому числі, цього не потребують.

Експерт виборчого права Сергій Соломаха та політичний експерт Юрій Паперний відзначили низький рівень кваліфікації членів виборчих комісій у ході останніх виборів, що є наслідком відсутності спеціального навчання, прецедентів кримінальної відповідальності за діяльність чи бездіяльність та відповідальності партій за делегованих ними членів комісій.

Віктор Тарасов, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, пропонує врахувати в новому законі про вибори особливості голосування на спеціальних дільницях.
Віталій Барбаш, як представник ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, торкнувся питання можливих змін в освітній системі, які нещодавно сколихнули всю галузь. Олександр Черненко впевнено заявив, що Верховна Рада не проголосує за відміну стипендій та інші скорочення в тій кількості, в якій вони були озвучені. «Це виглядає як провокація», - вважає депутат.

Щодо процедури відкликання депутатів місцевих рад, то парламентар вважає його недоцільним. На його думку, це може перетворитися на з’ясування стосунків між політичними гравцями. До того ж нівелюватиметься політична відповідальність як обраних, так і обираючих, депутатів і виборців відповідно.

На політичну відповідальність всіх учасників виборчого процесу сподівається й Олександр Соломаха. Політичний експерт вважає, що орган влади має бути репрезентативним до настроїв у суспільстві, а також наголошує на доцільності справедливого обмеження виборчого права. Чому, наприклад, чиновник, який провинився перед законом і чия вина доведена, судом не має права бути обраним, але вибирати може, тобто лишається пасивним учасником даного процесу? – ставить риторичне питання політолог.

Загалом у рамках круглого столу було озвучено чимало пропозицій та нововведень щодо врегулювання виборчого процесу в законодавчому руслі. Адже дане питання напередодні місцевих виборів тільки набирає гостроти. Та Олександр Черненко впевнений, що вже за декілька місяців ми матимемо перші результати, а подібні обговорення сприяють тому, щоб громадяни могли впливати на законотворчий процес.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини