Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 16:12:09

"Медвежа послуга" для учасників АТО

17.11.2014   16:04Агенцiя

Програму підтримки учасників антитерористичної операції та їх сімей – мешканців м. Чернігова розробили та подають на затвердження вельмишановного депутатського корпусу на найближчій сесії, що відбудеться 28 листопада, Чернігівська міська рада та виконавчий комітет.

У рамках Програми передбачається надання допомоги особам, які брали участь в АТО та членам їх сімей, а також передбачений комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою фінансової, соціальної, юридичної та психологічної підтримки таким особам.

З самого початку до розробки вказаної Програми не було залучено жодного представника від громадських або волонтерських організацій, які вже давно опікуються допомогою учасникам АТО без будь-якої підтримки місцевої влади. Постає питання: чому це було зроблено?

Із аналізу основних положень сьогоднішнього змісту Програми можемо зрозуміти з якою метою вона ініційована.

Так, з двадцяти семи видів заходів, передбачених в рамках даної Програми, знаковими  і конкретними для учасників АТО та їх сімей можуть бути лише три, а саме:
пункт 7 - надання одноразової матеріальної допомоги;
пункт 8 - надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг;
пункт 9 - надання членам сімей загиблих учасників АТО земельних ділянок із запасу державної (комунальної) власності для будівництва та обслуговування житлових будинків.

Все інше з самого початку забезпечується за рахунок волонтерів.

Що ж не так з цими трьома  пунктами?

Пункт 7:
Згідно з рішенням Чернігівської міської ради від 26 вересня 2014 р. надання одноразової матеріальної допомоги для учасників АТО та членів їх сімей буде відбуватись відповідно до вже раніше затвердженого механізму, передбаченого Положенням про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям Чернігова, затвердженого рішенням 30-тої сесії шостого скликання Чернігівської міськради від 5 березня 2013 року.
Якщо відтворити «дорожню карту» для отримання такої допомоги, то вона має такий вигляд:Питання – скільки потрібно людині часу і витрат для того щоб оформити відповідні документи та отримати 50 грн. (мінімальний розмір допомоги)?

Пункт 8
В даному випадку надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг може стосуватись виключно тих послуг, що перебувають у віданні міської ради, а саме послуг з обслуговування будинків та при будинкової території, що надаються ЖЕКами в разі наявності відповідних коштів в міському бюджеті.

Все інше (тепло -, газо - та електропостачання) – поза увагою.

Пункт 9:
Про «епопею» із наданням земельних ділянок для учасників АТО можна говорити багато і довго. Вже більше місяця тривають різні суперечки навколо виділення учасникам АТО земельних ділянок в районі с. Новоселівка на Бобровиці. Дружини і матері учасників АТО щодня вимушені звертатись в управління земельних ресурсів, до архітектора району, та до інших відомств. Що ж стосується міста Чернігова, то отримати землю під забудову – це лише «мрія». «Якщо знайдете якусь ділянку, то приходьте», - такі відповіді чують ті, хто дійсно достойний отримати землю. А як її можна знайти? Чи є у простої людини доступ до земельного кадастру та переліку вільних земель? Їх просто-на просто не показують, бо є багато «достойніших» людей. Але цинізм полягає в тому, що в Програмі передбачена можливість отримати землю членам сімей ЗАГИБЛИХ учасників АТО. На думку розробників Програми – земля в м. Чернігові повинна даватись кров’ю.

Чи варто дякувати за «медвежу послугу»?!

Роман Семешко,
Громадське об’єднання «ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ПАТРУЛЬ»

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.