"Медвежа послуга" для учасників АТО
Програму підтримки учасників антитерористичної операції та їх сімей – мешканців м. Чернігова розробили та подають на затвердження вельмишановного депутатського корпусу на найближчій сесії, що відбудеться 28 листопада, Чернігівська міська рада та виконавчий комітет.
У рамках Програми передбачається надання допомоги особам, які брали участь в АТО та членам їх сімей, а також передбачений комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою фінансової, соціальної, юридичної та психологічної підтримки таким особам.
З самого початку до розробки вказаної Програми не було залучено жодного представника від громадських або волонтерських організацій, які вже давно опікуються допомогою учасникам АТО без будь-якої підтримки місцевої влади. Постає питання: чому це було зроблено?
Із аналізу основних положень сьогоднішнього змісту Програми можемо зрозуміти з якою метою вона ініційована.
Так, з двадцяти семи видів заходів, передбачених в рамках даної Програми, знаковими і конкретними для учасників АТО та їх сімей можуть бути лише три, а саме:
пункт 7 - надання одноразової матеріальної допомоги;
пункт 8 - надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг;
пункт 9 - надання членам сімей загиблих учасників АТО земельних ділянок із запасу державної (комунальної) власності для будівництва та обслуговування житлових будинків.
Все інше з самого початку забезпечується за рахунок волонтерів.
Що ж не так з цими трьома пунктами?
Пункт 7:
Згідно з рішенням Чернігівської міської ради від 26 вересня 2014 р. надання одноразової матеріальної допомоги для учасників АТО та членів їх сімей буде відбуватись відповідно до вже раніше затвердженого механізму, передбаченого Положенням про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям Чернігова, затвердженого рішенням 30-тої сесії шостого скликання Чернігівської міськради від 5 березня 2013 року.
Якщо відтворити «дорожню карту» для отримання такої допомоги, то вона має такий вигляд:
Питання – скільки потрібно людині часу і витрат для того щоб оформити відповідні документи та отримати 50 грн. (мінімальний розмір допомоги)?
Пункт 8
В даному випадку надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг може стосуватись виключно тих послуг, що перебувають у віданні міської ради, а саме послуг з обслуговування будинків та при будинкової території, що надаються ЖЕКами в разі наявності відповідних коштів в міському бюджеті.
Все інше (тепло -, газо - та електропостачання) – поза увагою.
Пункт 9:
Про «епопею» із наданням земельних ділянок для учасників АТО можна говорити багато і довго. Вже більше місяця тривають різні суперечки навколо виділення учасникам АТО земельних ділянок в районі с. Новоселівка на Бобровиці. Дружини і матері учасників АТО щодня вимушені звертатись в управління земельних ресурсів, до архітектора району, та до інших відомств. Що ж стосується міста Чернігова, то отримати землю під забудову – це лише «мрія». «Якщо знайдете якусь ділянку, то приходьте», - такі відповіді чують ті, хто дійсно достойний отримати землю. А як її можна знайти? Чи є у простої людини доступ до земельного кадастру та переліку вільних земель? Їх просто-на просто не показують, бо є багато «достойніших» людей. Але цинізм полягає в тому, що в Програмі передбачена можливість отримати землю членам сімей ЗАГИБЛИХ учасників АТО. На думку розробників Програми – земля в м. Чернігові повинна даватись кров’ю.
Чи варто дякувати за «медвежу послугу»?!
Роман Семешко,
Громадське об’єднання «ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ПАТРУЛЬ»
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.