Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 23:01:31

Веслувальній станції - бути!

22.10.2014   10:10Агенцiя

Старші мешканці Чернігова добре знають, що колись візитівкою міста була човнова станція.

Нині в Чернігівській спеціалізованій ДЮСШ олімпійського резерву з веслування на байдарках і каное тренується близько 150 юнаків та дівчат. Діти беруть участь у різних змаганнях, отримують звання майстрів спорту і прославляють рідне місто в усьому світі. Зокрема, серед спортивних зірок цієї школи - Микола Баєвський, майстер спорту з веслування на байдарках та каное, Михайло Мінгель, майстер спорту міжнародного класу, численні призери чемпіонатів світу та багато інших.

Ще з дитинства Анатолій Долеско пам'ятає кожен куточок мальовничої Десни, адже чимало часу там проводив, займаючись спортивним веслуванням. Ці знання й допомогли йому бути швидшим, вправнішим та залишати суперників далеко позаду. Тут здобув і звання кандидата в майстри спорту з веслування на байдарках і каное. Мабуть, звідси і прийшло розуміння: треба сильно налягати на весла, щоб досягти поставленої в житті мети.

Днями він вирішив навідатися до ДЮСШ, адже там і нині працюють його одногрупники та друзі. А заодно й подивитися на теперішню матеріально-технічну базу, поцікавитися, чи популярний цей вид спорту серед чернігівських дітей та які вони мають досягнення. Але від побаченого просто жахнувся.

- Від тієї матеріально-технічної бази, яка була ще за часів, коли я тренувався (а це кінець 80-х років), мало що лишилося. Усе - костюми, інвентар, приміщення - практично знищене. Мені особливо боляче було дивитися на ці руїни, адже сам застав базу в часи її розквіту, - ділиться своїми враженнями від побаченого Анатолій Долеско.

Веслувальна станція нині ледве зводить кінці з кінцями. Фінансується школа слабо, про закупівлю нового інвентарю і мова не йде, не вистачає коштів навіть на утримання наявної матеріально-технічної бази ДЮСШ. Ледве вдається виплатити заробітні плати тренерам і технічному персоналу та розрахуватися за витрачену електроенергію.

Чи не в кожного з кандидатів у народні депутати в окрузі №205 у передвиборних програмах записано пункт про розвиток спорту. Утім, для більшості це не що інше, як популістські заяви. Крім награної імітації співпереживання, у них немає нічого.

Реальні справи роблять одиниці. Нині чи не найбільша проблема школи - дах, який знаходився в аварійному стані. Дивитися на те, як поступово руйнується спортивний осередок, Анатолій Долеско не зміг.

- Тривалий час на цей вид спорту (та й узагалі на спорт!) ніхто не звертав жодної уваги. Якщо нічого не зробити зараз, то станція невдовзі може перетворитися на руїну. Я розробив план першочергових заходів, що треба насамперед для її порятунку, аби цей вид спорту в Чернігові не загинув повністю, - говорить Анатолій Долеско.

Сам кандидат знайшов охочих допомогти, які забезпечили поточний ремонт даху. Також під час спілкування із тренерами домовився про співпрацю, аби популяризувати й надалі розвивати веслувальний вид спорту на Чернігівщині. Анатолій Долеско запевнив:
- Я буду приділяти особливу увагу фінансуванню цього виду спорту, залучаючи до вирішення проблем небайдужих людей. І обов'язково клопотатиму про виділення необхідної суми з державного бюджету на розвиток веслувального спорту, щоб мати ресурс для вирішення всіх поточних питань матеріально-технічної бази, аби вивести його хоча б на той рівень, який був у 80-х роках.

Анатолій Долеско має чимало ідей і для того, щоб задіяти цю базу не лише влітку, а й у зимову пору року, як це було раніше, адже в цій місцевості є відмінні сніжні траси для розвитку зимових видів спорту та активного відпочинку на природі для всіх чернігівців.

- До моїх опонентів, особливо спортсменів, у мене тільки одне прохання. Навіть будучи руками та ретрансляторами чиїхось партійних інтересів (адже підтримку олігархів доведеться відпрацьовувати та вірно служити їм), не забувайте про своїх колег та маленькі таланти, які, як і ви колись, намагаються торувати свій шлях у великий спорт.

PR
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.