Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 05:38:21

Як голосуватимуть на спеціальних дільницях Чернігівщини

15.10.2014   19:27Агенцiя

14 жовтня відбулося обговорення практичних аспектів підготовки та проведення парламентських виборів 26 жовтня на спеціальних виборчих дільницях Чернігівської області, а також сприяння вільному та прозорому волевиявленню соціально та інформаційно ізольованих виборців, в тому числі які голосуватимуть в пенітенціарних, медичних та соціально-медичних установах Чернігівської області.

В обговоренні взяли участь представники профільних органів влади, адміністрацій установ, при яких створені спеціальні виборчі дільниці, виборчих комісій, Канадської місії спостереження за виборами CANEOM, тощо.

Організаторами круглого столу виступили Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, Чернігівське обласне відділення ВГО «Комітет виборців України», Регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області.

Як зазначив Віктор Тарасов, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, основною метою моніторингу є установи, які за міжнародним законодавством підпадають під визначення «місця несвободи». Специфіку даних місць та осіб, які там перебувають, визначають три критерії: особи там перебувають за рішенням судового або адміністративного органу, вони знаходяться під частковою або повною опікою держави, позбавлені волі або обмежені в свободі пересування. Це – пенітенціарні установи, зокрема установи для виконання покарань, слідчі ізолятори, а також медичні заклади, зокрема, психоневрологічні лікарні, при яких створюються спеціальні виборчі дільниці. Також під цю категорію підпадають соціально-медичні заклади, такі як геріатричні пансіонати, які не є спеціальними виборчими дільницями, але в них виборці знаходяться в досить вразливих умовах.

Сам виборчий процес та процедура голосування в таких місцях мають свої особливості. Результати виборів минулих років в таких установах викликали багато сумнівів та запитань, що пояснюється обмеженістю засобів комунікації з зовнішнім світом, неможливістю ефективно захистити свої виборчі права в випадку їх порушення.

Володимир Андрійченко, координатор КВУ в Чернігівській області, повідомив, що часто в подібних закладах голосують 100%-во за одну з політичних партій, як правило, правлячу. У спостерігачів це завжди викликає подив і з’являються питання до керівників цих установ.

На Чернігівщині в 6 виправних установах знаходиться більше 2 тисяч засуджених, проінформувала Алла Лепеха, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області. Кожен заклад має свою специфіку, а тому й підхід до організації процесу волевиявлення різниться, та найбільша увага приділяється тим, хто голосує вперше, зазначила експерт.

Олена Кисельова, колишній начальник Чернігівської жіночої виправної колонії №44, вважає, що в передвиборчий період в подібних установах особливу увагу слід приділяти не агітації, а просвітницькій роботі: як голосувати, адже саме через незнання процедури голосування засудженими, а часом і членами виборчих комісій, й фіксується велика кількість порушень під час виборів. На необхідності вивчення виборчого законодавства головами та членами комісій наполягав і член окружної виборчої комісії № 205 Сергій Соломаха.

Микола Романов, керівник Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних, познайомив присутніх з особливостями голосування осіб, які зареєстровані в цьому закладі, серед яких й вимушені переселенці зі сходу країни. Близько 400 осіб наразі зареєстровані за адресою Центру та мають право голосувати, хоча і лише за партійними списками, однак виникають труднощі в заохоченні їх до волевиявлення.

Під час виборів Чернігівський громадський комітет захисту прав людини та Чернігівське обласне відділення Комітету виборців України будуть здійснювати моніторинг процесу голосування на спеціальних виборчих дільницях Чернігівщини, а тому повідомлення про порушення, зафіксовані спостерігачами, буде оперативно розглядатися та оприлюднюватися.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).