Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 03:17:34

В УМВС України в Чернігівській області відбулося розширене засідання колегії, яка підбила підсумки роботи за 2011 рік

21.01.2012   10:29

20 січня відбулося розширене засідання Колегії УМВС України в області за підсумками роботи за 2011 рік, участь у якому взяли голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко та голова обласної ради Анатолій Мельник.

На засідання були запрошені перший заступник прокурора Чернігівської області старший радник юстиції Сергій Соляр, начальник Управління СБУ в Чернігівській області генерал-майор Валерій Кріпак, заступник голови апеляційного суду Чернігівської області Людмила Навозенко, голова Чернігівської обласної ветеранської організації асоціації ветеранів МВС України Павло Скнар.

Відкрив колегію начальник УМВС України в Чернігівській області генерал-майор міліції Олександр Михайлик.

Звертаючись до присутніх, він коротко поінформував зібрання про стан протидії злочинності, забезпечення охорони громадського порядку і безпеки громадян в області минулого року та більш детально зупинився на пріоритетних завданнях для органів внутрішніх справ на поточний рік, визначених Міністром внутрішніх справ і подальших напрямках реформування системи органів внутрішніх справ.

Олександр Михайлик відзначив, що у 2011 році органами внутрішніх справ прийнято та розглянуто більше 76 тисяч заяв і повідомлень про злочини. З урахуванням минулорічного скорочення особового складу – це досить суттєве навантаження на працівників. За результатами розгляду заяв минулого року зареєстровано більше 9 тисяч злочинів, переважна їх кількість носила майновий характер

Завдяки вжитим оперативним та профілактичним заходам зменшилася кількість зареєстрованих умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, грабежів, розбоїв, крадіжок, порушень правил безпеки дорожнього руху та незаконних заволодінь транспортними засобами.

Підвищилася ефективність розкриття усіх видів злочинів, в рейтингу областей України Чернігівська за підсумками року посідає 6 позицію.

Працівники міліції надійно протистояли проявам організованої злочинності, хабарництву та корупції. До суду минулого року було скеровано 9 кримінальних справ на організовані групи, задокументовано 20 фактів хабарництва та 10 фактів адміністративної корупції на суб’єктів різних рівнів.

Суттєва увага приділялася захисту економічних прав та інтересів держави, фізичних і юридичних осіб. На даному напрямку було викрито 870 злочинів, у тому числі 178 у бюджетній сфері та 73 злочини із збитками понад 100 тисяч грн. і 10-понад 1 мільйон гривень.

Досить вагомого удару завдано наркозлочинності, не долущено широкого розповсюдження наркотиків в області і насамперед серед молоді. Минулого року порушено майже тисячу кримінальних справ за незаконні операції з наркотиками, практично половина з них – за збут наркосировини. У бажаючих збагатитися за рахунок наркозалежних осіб вилучено близько 400 кг наркотичних засобів.

У своєму виступі начальник УМВС озвучив пріоритетні завдання для органів внутрішніх справ, визначені Міністром внутрішніх справ.


У своєму виступі Володимир Хоменко наголосив: минулий рік був позначений концентрацією зусиль обласної державної адміністрації на реалізації – спільно з органами місцевого самоврядування – завдань Програми економічних реформ та заходів Національного плану дій на 2011 рік щодо її впровадження на місцевому рівні.

Підсумки роботи у 2011 році в області свідчать про подальше закріплення позитивних тенденцій в абсолютній більшості сфер економічної діяльності, підвищення життєвого рівня населення. Завдання обласної Програми соціально-економічного розвитку по основних макроекономічних показниках виконані.

Він зауважив, що досягнення цих показників стало можливим, певною мірою, і завдяки внеску працівників правоохоронних органів, які забезпечували громадський спокій та суспільну стабільність в районах і містах області, вели боротьбу зі злочинністю.

У 2011 році зменшилась порівняно до попереднього року кількість зареєстрованих на території області злочинів, майже на 6% відбулося поменшання кількості тяжких і особливо тяжких злочинів. Вдалося досягти зниження кількості таких небезпечних видів злочинів, як умисні вбивства, тяжкі тілесні ушкодження, грабежі, розбої.

Помітно підвищилась ефективність розкриття усіх видів злочинів:

За словами керівника області, найбільш актуальні питання щодо створення надійного бар’єру зростанню злочинності розглянуто на засіданнях Колегії облдержадміністрації, нарадах за участю керівників правоохоронних органів області.

Вирішення проблемних питань правоохоронної діяльності досягалось шляхом консолідації зусиль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Така практика дає позитивні результати.

Облдержадміністрацією підтримана ініціатива УМВС України в області щодо розроблення обласної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2011-2013 роки, яка в березні 2011 року була затверджена на сесії обласної ради. Цією Програмою передбачено комплекс організаційних і практичних заходів, їх фінансове та матеріальне забезпечення.

Крім того, постійно вишукуються додаткові можливості для покращення матеріально-технічного забезпечення регіональних підрозділів МВС. Так, за рахунок коштів, залучених обласною держадміністрацією в рамках соціального партнерства, придбано легкові автомобілі, засоби зв’язку та технічного спостереження. Є й інші реальні результати нашої спільної роботи.

“Одним з пріоритетних завдань органів внутрішніх справ Президент України Віктор Янукович визначив, надійний захист економічних інтересів держави.

Реалії сьогодення вимагають від правоохоронних органів вжиття дієвих заходів щодо попередження порушень у фінансово-економічній сфері, порушень законодавства у сфері земельних відносин, більш ефективної боротьби зі злочинами, що спричиняють “вимивання” бюджетних коштів.

Потребує покращення робота щодо забезпечення виконання нового антикорупційного законодавства України, насамперед, у частині поліпшення якості цієї роботи”, – підкреслив Володимир Хоменко.

Особливе занепокоєння в суспільстві викликає зростання злочинності серед неповнолітніх. Порівнюючи з попереднім, у 2011 році кількість таких злочинів збільшилась майже у півтора рази. Тож необхідно випрацювати спільні заходи правоохоронних органів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та домогтися подолання цієї негативної тенденції в регіоні.

Окремої уваги потребує робота з протидії рецидивній злочинності. Її зростання у 2011 році у порівнянні з 2010-м на 63% свідчить про недостатній рівень профілактичної роботи, що проводиться з особами, які звільнилися з місць позбавлення волі.

“2012 рік для Чернігівщини, як і для всієї України, буде роком підвищеної політичної активності громадян, пов’язаної з виборами депутатів Верховної Ради України. Тому перед нами стоять серйозні завдання щодо покращення роботи із забезпечення законності та правопорядку, боротьби зі злочинністю в усіх напрямках, недопущення підвищення соціальної напруги в суспільстві.

У виступі на урочистостях з нагоди 20-ї річниці міліції України Глава держави наголосив: “Саме захищеність громадянина є основним змістом і визначальним критерієм оцінки вашої непростої служби”. Упевнений, що ці критерії стануть головним орієнтиром в організації роботи Управління МВС України в Чернігівській області в поточному році”, – наголосив Володимир Хоменко.

У свою чергу голова Чернігівської обласної ради Анатолій Мельник також засвідчив високий рівень тісної співпраці з правоохоронцями і відзначив, що економічна ситуація сьогодення вимагає від правоохоронних органів вжиття дієвих заходів щодо попередження порушень у сфері захисту фінансово-економічних інтересів держави, боротьби із злочинами, що спричиняють “вимивання” бюджетних коштів, порушень законодавства в сфері земельних відносин.

Перший заступник прокурора Чернігівської області, старший радник юстиції Сергій Соляр звернув увагу присутніх на необхідності активізації профілактики правопорушень у підлітковому середовищі.

У своєму виступі начальник Управління СБУ в Чернігівській області генерал-майор Валерій Кріпак відзначив, що завдяки тісній співпраці з міліцією розкривається значна частина злочинів, скоєних в царині торгівлі людьми, незаконної міграції та корупційних діянь.

Дуже змістовним був виступ заступника голови апеляційного суду Чернігівської області Людмили Навозенко. Вона звернула увагу присутніх на те, що у зв’язку із докорінними змінами у законодавстві, слідчі підрозділи мають дуже скоро істотно змінити формат свою роботу, працівникам слідства доведеться пройти курс навчання і підвищення кваліфікації, тож правоохоронці повинні бути готові до нововведень. Із заключним словом виступив начальник УМВС України в Чернігівській області Олександр Михайлик, він ще раз нагадав, що з огляду на Євро-2012, коли до України буде прикута увага всієї міжнародної спільноти, справою честі для міліції є створення безпечних умов перебування на гостинній українській землі всіх учасників цієї події.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини